طراحی سایت
اخبار

(آرشیو نویسنده eyvan eyvan)

29
چکیده: در روز یکشنبه 19/06/1396 جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی ایوان در خصوص چگونگی اجرای برنامه ملی کنترل ایدز برگزار شد.به گزارش باشگاه خبر نگاران جوان در این جلسه که با حضور فرماندار, بخشداران, مدیریت شبکه بهداشت و ادامه »
08
چکیده: کمیته هماهنگی اجرای برنامه ملی پیشگیری از انتقال HIV از مادر به نوزاد (PREVENTION OF MOTHER TO CHILD TRANSMISION) در مرکز بهداشت شهرستان ایوان برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ما ادامه »
07
چکیده: کارگاه یک روزه بیماریهای منتقله از آب و غذا در روز شنبه مورخ 31/4/96 در مرکز آموزش بهورزی ایوان برای کلیه کاردانان و کارشناسان مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط،آموزش سلامت، و بهورزان برگزار گردید. در این کارگاه با توجه به اهمیت موضوع و شیوع این بیماریها در فصل گرما، بر لزوم مراقبت صحیح و موثر در امر آموزش به عموم مردم،گزارش دهی سریع موارد مشکوک،گزار... ادامه »
07
چکیده: کارگاه مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسنVPD Vaccine Preventable Diseases)) با محوریت بیماری مننژیت و فلج شل حاد با حضور معاونت بهداشتی شبکه و کارشناسان و کاردانان مبارزه با بیماریها و بهورزان در مرکز بهداشت ایوان برگزار گردید.به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه معاونت بهداشتی شبکه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به حاضرین بر اهمیت این بیماریه... ادامه »
21
چکیده: در راستای ارائه خدمات نوین سلامت در خصوص بسته کودک سالم و نگاه و اعتماد ویژه معاونت محترم بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان،این شهرستان به عنوان پایلوت برنامه کودک سالم و مانا انتخاب شد .بر همین اساس اجرای کارگاه در شهرستان در مورخه روز شنبه مورخه 10/4/96 لغایت 13/4/96 با حضور مدرسین محترم حوزه معاونت بهداشتی جهت پزشکان –کاردانان و کارشناس... ادامه »
16
چکیده: در این مراسم معاون محترم امور پرورشی شهرستان و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و همچنین جمعی از معلمین و کارشناسان شبکه بهداشت حضور داشتند.در ابتدا جناب آقای نوری در مورد برنامه تحول سلامت سخنانی ایراد داشتند در ادامه مهندس پور حسین معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خیرمقدم به حاضریان بیان کرد: باتوجه به شعار سازمان جهانی بهداشت، ب... ادامه »
13
برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی در ایوان
چکیده: جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش در مدارس زینب کبری و مدرسه پسرانه حافظ با حضور مدیریت محترم آموزش و پرورش و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان بهداشت مدارس و آموزش سلامت ومعلمان سفیران سلامت دانش آموزی و دانش آموزان برگزار گردید در این جشنواره سخنرانی با موضوع خود مراقبتی توسط مهندس پورحسین معاونت محترم شبک... ادامه »
12
برپایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی ،مغزی و سرطان
چکیده: با توجه به گذار بیماریها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماریها به مراقبت مادام العمر، دانش مردم در مراقبت از سلامت خود و اعضای خانواده برای سالم زیستن ،مدیریت بیماریهای مزمن روز به روز در حال افزایش است.لذا در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در گرامیداشت هفته سلامت با بر پایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و سرطان ... ادامه »
21
چکیده: جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایوان در روز چهارشنبه مورخ 11/12/95 در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با ریاست معاون محترم فرمانداری و با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید.در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید ؛ جناب آقای مهندس مهدیان معاون محترم فرمانداری ضمن  عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت دخت گرامی رسول خدا ؛ از زحمات و تلا... ادامه »
10
همایش ازدواج مناسب و تربیت سفیران سلامت دانشجو در ایوان برگزار شد
چکیده: به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و واحد های آموزش سلامت وسلامت جوانان , نوجوانان و مدارس , همایش یک روزه ازدواج مناسب و تربیت سفیران سلامت دانشجو در سالن ارشاد اسلامی ایوان با حضور امام جمعه محترم  شهرستان,معاون فرماندار, دادستان, مدیران ادارات ,دانشجویان ,کارکنان شبکه بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی و بهورزان خانه های بهداشت  در رو... ادامه »
30
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم شهرستان ایوان
چکیده: مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان از اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد. به گزارش جویزر ، علی اکبر یاسمی مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان اظهار داشت: به مناسبت  پیروزی انقلاب اسلامی، ودر راستای محرومیت زدایی و ارتقای سطح بهداشت و درمان 2تیم  پزشکی و دارویی این کانون به مناطق محروم عشایری و روستایی شه... ادامه »
30
تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان قهرمان مسابقات جام شهدا شد.
چکیده: مرحله نهایی مسابقات فوتسال دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، دیروز عصر در سالن ستاد دانشگاه ، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری جویزر، مرحله نهایی مسابقات فوتسال یادوره شهدای جامعه پزشکی استان ایلام ، دیروز عصر در سالن دانشگاه برپا شد و تیم فوتبال بسیج جامعه پزشکی ایوان توانست با نتیجه 4 بر 3 با غلی... ادامه »
18
 برگزاری کلاس آموزشی به مناسبت هفته سرطان(1-7)بهمن ماه
چکیده: سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان محسوب می شود. رشد سریع و نگران کننده سرطان نیاز به توجه جدی هر جامعه ای دارد. بنا براین کاملا روشن است که برای غلبه بر این بیماری خزنده و مرگبار نیاز به مشارکت تمامی آحاد جامعه و یک عزم ملی می باشد. همه ما نیاز به مراقبت جدی تر از بدن خودمان داریم. این امر بدون دانش افزایی ما در مورد سرطان ممکن نمی باشد ادامه »
18
چکیده: بخاطر عملکرد بسیار خوب در ورود اطلاعات سلامت خانوار در سامانه سیب از سوی ریاست محترم شبکه بهداشت، معاون بهداشتی و گسترش در تاریخ 4/11/95 در مرکز خدمات جامع سلامت شهید باهنر.در این مراسم مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان ضمن اهمیت طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت و ورود اطلاعات سلامت خانوار در سامانه سیب از عملکرد همه کارکنان بخصوص سرکار خانم سم... ادامه »
23
چکیده: روز سه شنبه 95/9/9 جلسه فصلی کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان ایوان ، در محل فرمانداری تشکیل گردید . در این جلسه ابتدا عبدالرضا مهدیان معاون فرماندار ایوان ، در خصوص اهمیت سلامت مواد غذایی و نقش آن در سلامت جامعه مطالبی بیان کرد و گفت : بهداشت و سلامت مواد غذایی از شاخص های توسعه جامعه و ارتقاء وضعیت زندگی مردم می باشد ؛ و با توجه به پیچیدگ... ادامه »
22
چکیده: مراسم روز جهانی ایدز وزنگ هشدار در هنرستان دخترانه فضیلت شهرایوان نواخته شد ،در این مراسم پورحسن معاون بهداشتی شبکه بهداشت  ،در خصوص آگاهی بخشی به جامعه ولزوم پیشگیری ازاین بیماری پرداخت و به ارائه گزارشی از وضعیت این بیماری در جهان و ایران اشاره نمود،همچنین به نقش دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در ارائه آموزشهای بهداشتی  درجامعه تاکید... ادامه »
25
چکیده:   دکتر نا صری فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ،مهندس عباسی،و مهندس رستمی  مسئول ستاد بلایای معاونت بهداشتی دانشگاه از پایگاه سلامت اربعین  و بیمارستان امام رضا علیه السلام ایوان بازدید نمودند.طبق گفته  دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان  پرسنل شبکه بهداشت ودرمان ایوان ازتاریخ  24/8/95 تا پنجم آذر آماده... ادامه »
19
اجرای مرحله اول طرح وارنیش فلوراید در شهرستان ایوان در سال تحصیلی 96-95
چکیده: در راستای اجرای برنامه های تحول سلامت وباهدف کاهش پوسیدگی دندان در بین کودکان و نوجوانان مدیریت و معاونت محترم  شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از روند اجرای این طرح در سطح مدارس  بازدید به عمل آوردند . هدف از این طرح که باهمت شبکه بهداشت و درمان شهرستان  در حال اجرا میباشد کاهش پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانان است به گفته دکتر ر... ادامه »
18
بررسی مسائل و مشکلات برنامه پزشک خانواده در قالب جلسه هیئت امنای دهیاران
چکیده: نظر به اهمیت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی و هیئت امنای مراکز روستایی و همچنین تاکید معاونت محترم بهداشتی در خصوص برگزاری جلسه با دهیاران شهرستان، جلسه ای در روز دو شنبه مورخ 17/8/95 در محل سالن کنفرانس فرمانداری با حضور فرماندار، معان فرماندار، بخشدار مرکزی، مدیر شبکه، معاون بهداشتی، مسئول نظارت بر درمان، مسئول گسترش و کلیه دهیاران شهرستان بر... ادامه »
18
چکیده: نظر به اهمیت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی و هیئت امنای مراکز روستایی و همچنین تاکید معاونت محترم بهداشتی در خصوص برگزاری جلسه با دهیاران شهرستان، جلسه ای در روز دو شنبه مورخ 17/8/95 در محل سالن کنفرانس فرمانداری با حضور فرماندار، معان فرماندار، بخشدار مرکزی، مدیر شبکه، معاون بهداشتی، مسئول نظارت بر درمان، مسئول گسترش و کلیه دهیاران شهرستان بر... ادامه »
25
هفتم مهر روز جهانی قلب
چکیده: روز هفتم مهر روز جهانی قلب است چرا که توجه همه جهانیان را به این نکته جلب شود که زندگی سالم در سایه داشتن قلب سالم است و داشتن قلب سالم در پرتو غذای سالم و هوای سالم و تحرک و ورزش مناسب و پرهیز از استرس و خشم و عصبانیت و درمجموع بطور خلاصه در عصر حاضر به غذا ی مان و ورزش و فعالیت فیزیکی و کنترل تنش های روحی و عوامل خطر بیماریهای قلبی و عروقی توجه م... ادامه »
12
دیدار مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان و کارشناسان ستادی شبکه ازاسایشگاه سالمندان ارامش ایوان
چکیده: به مناسبت هفته سالمندان 4لغایت 10مهرماه باحضور معاون فرماندار  بخشدار مرکزی مسئولین  ادارات شهرستان ،دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان وعده ای کارشناسان ستادی شبکه از آسایشگاه سالمندان ایوان  دیدن نمودند  وازنزدیک با  سالمندان  ملاقات نمودند ودر خصوص چگونگی  ارایه خدمات به سالمندان  قرارگرفتند. دراین  د... ادامه »
10
برگزاری مراسم گرامی داشت روز بهورز درایوان غرب
چکیده: درمراسمی با حضور مهندس بسطامی فرماندار ایوان،مهندس کریمی معاون اجرایی. مرکز بهداشت استان ایلام،مهندس پورمنتي مسئول ستادگسترش شبکه‌های استان،مهندس صیدی کارشناس مسوول آموزش بهورزی استان ایلام،دکتررستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان،کارشناسان ستادی شبکه بهداشت ودرمان ایوان وبهورزان خانه بهداشت از خدمات این سفیر سلامت تقدیر بعمل آمد درابتدای مراسم... ادامه »
04
بازدید مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ازمرکز بهداشتی درمانی شهید دکتر باهنر ایوان
چکیده: بازدید مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ازمرکز بهداشتی درمانی شهید دکتر باهنر ایوان  با حضورنورالدین رحیمی مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام به همراه دکتر ناصری فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ومسول بیمه سلامت شهرستان ایوان و معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان ایوان وعده‌ای از کارشناسان ستادی شبکه ا ز م... ادامه »
04
توزیع 200بسته بهداشتی در رو ز بازگشایی مدارس درهنرستان فضیلت ایوان توسط شبکه بهداشت ودرمان ایوان درمراسم بازگشایی مدارس درشهر ایوان
چکیده: توزیع 200بسته بهداشتی در رو ز بازگشایی مدارس درهنرستان فضیلت ایوان توسط شبکه بهداشت ودرمان ایوان درمراسم بازگشایی مدارس درشهر ایوان که با حضور مدیر کل مدارس غیرانتفاعی وزارت آموزش و پرورش و معاونت سیاسی امنیتی استانداری ایلام مدیر کل آموزش و پرورش ایلام ومدیران کل ادارات استان ایلام مهندس بسطامی فرماندار ایوان حاج آقا لر وند امام جمعه ایوان مدیر آم... ادامه »
29
توزیع سه هزار جلد کتاب "خودمراقبتی در ناخوشی های جزئی "جهت سفیران خانوار
چکیده: در راستای برنامه  ملی خود مراقبتی، 3000 جلد کتاب "خود مراقبتی در ناخوشی های جزئی" توسط واحد آموزش سلامت خریداری شد در پی این اقدام دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، ضمن قدر دانی از فعالیت های صورت گرفته خود مراقبتی  را گام اول سلامت دانستند و ذکر نمودند که سلامت همین است که از خود مراقبت کنیم ودر ادامه یاد آور شدند که آموزش همگانی س... ادامه »
23
اجرای برنامه وارنیش فلوراید جهت نوآموزان در سطح شهرستان ایوان تیر ماه 95
چکیده:  باتوجه به اینکه ژل وارنیش فلوراید باعث افزایش مقاومت دندانها در برابر پوسیدگی می شودطرح فلوراید تراپی با ژل وارنیش فلوراید از اول تیر ماه برای نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی ها در مراکز سلامت و خانه های بهداشت تحت پوشش شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان آغاز شد. علاوه بر فلورایدتراپی،توسط بهورزان خانه های بهداشت و مراقبین سلامت در م... ادامه »
02
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در تاریخ 1/4/1395 در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد.  این کارگاه باحضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بیماریها، بهداشت محیط ،کارشناسان آزمایشگاه بیماستان امام رضا  ( ع) و مراکز بهداشتی درمانی  برگزار گردید.  در این کارگاه اهداف برنامه توسط یاس... ادامه »
02
آموزش زنان روستایی و عشایری شهرستان ایوان در مورد تب مالت
چکیده: آموزش 500 نفر از زنان روستایی و عشایری  ادامه »
17
بازدید گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت از شهرستان ایوان
چکیده:  در روز یکشنبه مورخ 16/03/95 ، کارشناسان گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت به اتفاق کارشناس استانی برنامه از شهرستان ایوان  و مرکز بهداشتی درمانی زرنه و خانه بهداشت چهل زرعی به منظور اجرای برنامه های مدیریت کاهش خطر بلایا و نیز روند اجرایی این برنامه ها  بازدید کردند . در این بازدید ... ادامه »
17
اقدامات انجام گرفته به مناسبت هفته ملی جمعیت
چکیده:   ادامه »
05
برگزاری جلسه شورای سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:  در روز چهارشنبه 29/2/95 جلسه شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان ایوان در محل فرمانداری برگزار شد . در این جلسه مهندس مهدیان معاون فرماندار ایوان ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام زمان (عج) ، در رابطه با اهمیت بهداشت و امنیت مواد غذایی مطالبی بیان کرد و اظهار داشت ، با توجه به فرارسیدن فصل گرما ، لازم است دستگاههای ذیربط به صورت مستمر بر کار ... ادامه »
03
برگزاری کارگاه دو روزه ایمن سازی شهرستان ایوان
چکیده:   ادامه »
29
اهم عملکرد واحد گسترش در زمینه استقرار، تجهیز، تعمیر و ارائه خدمات به گروههای هدف در سال 94 و 95
چکیده: 1-      استقرار، تجهیز و تامین نیروی انسانی پایگاه سلامت فرهنگیان در راستای اجرای برنامه حاشیه شهر و شهرهای 20 تا 50 هزار نفر 2-     2- تعمیر و تجهیز مرکز سلامت جامعه شهید منتظری و پایگاه سلامت از محل اعتبارات 30315 به مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال در نیمه دوم سال 94 (با همکاری واحد خدمات ). 3-  &... ادامه »
25
اجرای مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید جهت دانش آموزان مقاطع ابتدایی شهرستان ایوان
چکیده:  در راستای اجرای طرح تحول سلامت ، مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید تراپی جهت کلیه دانش آموزان پایه های اول تا ششم مدارس مقطع ابتدایی شهری و روستایی شهرستان ایوان در اردیبهشت ماه سال جاری انجام گرفت در این مرحله تعداد 3700 دانش آموز از 71 مدرسه شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفتند و اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفت .
25
کمیته مراقبت بیماریهای آب و غذا
چکیده: ادامه »
18
اهم فعالیت های شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در هفته سلامت 1395
چکیده: با توجه به فرا رسیدن هفت سلامت (1 تا 7 اردیبهشت) شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان با تشکیل جلسه ای در تاریخ 24/1/ 1395 ضمن گرامیداشت هفته سلامت  اهم فعالیت های لازم الاجرا  را به شرح ذیل مصوب نمود که با آغاز هفته سلامت با همکاری تمام پرسنل این شبکه اقدامات مصوب شده به مرحله اجرا رسید . 1- چاپ و نصب بنر به مناسبت هفته سلامت با شعار غلبه ... ادامه »
13
بازدید کارشناس مسئول زنجیره سرد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از زنجیره سرما و برنامه سوئیچ شهرستان ایوان
چکیده:  روز شنبه مورخ 11/2/95 ، مهندس غریب نواز کارشناس مسئول زنجیره سرد مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق کارشناسان استانی برنامه از زنجیره سرد مرکزی ایوان و نیز روند اجرایی برنامه سوئیچ خانه های بهداشت پلنگرد و ترن بازدید کردند . در این بازدید مستندات مربوط به برنامه سوئیچ واحدهای موصوف که به صورت تصادفی انتخاب... ادامه »
13
 آغاز اجرای طرح سوئیچ واكسن خوراكی سه ظرفیتی فلج اطفال به واكسن دو ظرفیتی در ایوان
چکیده:  برنامه روز ملی سوئیچ واکسن خوراکی سه ظرفیتی فلج اطفال به واکسن دوظرفیتی در شهرستان ایوان همزمان با سراسر کشور آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت، این برنامه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ، و کارشناسان واحد بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان در مرکز سلامت جامعه شهید منتظری ایوان آغاز شد. یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مر... ادامه »
13
اجرای طرح واکسیناسیون آرایشگران زن و مرد شهرستان ایوان علیه هپاتیت B
چکیده:  همزمان با هفته سلامت و در راستای برنامه های گسترش ایمن سازی( EPI )تمام آرایشگران شهرستان ایوان اعم از زن و مرد طبق برنامه سه نوبتی تحت پوشش واکسیناسیون هپاتیت B قرار گرفتند. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان هدف از این برنامه را افزایش سطح آنتی بادی این گروه از جامعه چون در معرض خطر ابتلای بیشتری نسبت به بیماری هپ... ادامه »
08
کارگاه آموزشی با موضوع نقش غذا و دارو در بیماری دیابت در شهرستان ایوان برگزار شد .
چکیده:   در پنجمین روز از هفته سلامت ، یک کلاس آموزشی در رابطه با نقش غذا ودارو در بیماری دیابت در خانه بهداشت آموزشی چالانچی با حضور بیش از 50 نفر مردم این روستا تشکیل گردید  در ابتدای این کلاس حاتمی مسئول امور دارویی شبکه بهداشت ایوان در رابطه با برنامه های هفته سلامت که هرساله از طرف سازمان بهداشت جهانی با یک شعار اعلام می گردد در خصوص شعار ... ادامه »
04
برپایی ایستگاه سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:   به مناسبت هفته سلامت،  ایستگاه سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید. به گزارش خبرنگار وبدا، ایستگاه سلامت در هفته سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و  با همکاری واحد آموزش سلامت و بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید.  در این ایستگاه که در مسجد ابوالفضل (... ادامه »
04
اجرای مرحله اول طرح لکه گیری(ماپینگ آپ) تزریق واکسن فلج اطفال در شهرستان ایوان
چکیده:     مرحله اول طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر 5 سال مناطق عشایری و سیار شهرستان ایوان انجام گرفت. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان، این طرح در قالب 12 تیم و با جمعیتی بالغ بر 212 خانوار  و تعداد 39  کودک زیر 5 سال واکسینه شدند. وی اضافه نمود: عملیات ایمن سازی لکه گیری واکسیناسیون ف... ادامه »
04
برگزاری همایش سفیران سلامت دانش آموز در شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 31/1/1395 لغایت 1/2/1395 همایش دانش آموزان سفیر سلامت ( پسر و دختر) در محل کانون فرهنگی شهید رجایی ایوان با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش شهرستان ایوان توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت برگزار گردید که در این همایش مدیران ادارات مذکور به بیان سخنانی در خصوص اهمیت و اهداف خود مراقبتی و نقش سفیران سلامت در ح... ادامه »
25
جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دو شنبه مورخ 24/1/95 جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت واحد بیماری های غیر واگیر برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره  به اهمیت پیشگیری و مراقبت از بیماری های غیر واگیر بخصوص بیماری دیابت که سال جاری با شعار غلبه بر این بیماری نا م گذاری شده است ، نکاتی را بیان کرد... ادامه »
21
 گزارش نهایی نتایج دستاوردهای طرح بسیج سلامت نوروزی واحد بهداشت محیط شهرستان ایوان در سال 1395
چکیده:     هر ساله با توجه به نزدیکی بهار و ایام تعطیلات نوروزی فعالیت مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی ؛ اقامتی و تفریحی و بازارهای نوروزی و اماکن گردشگری ، تاریخی و نظایر آن افزایش می یابد . لذا به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و کنترل و پیشگیری طغیان بیماریهای آب و غذا ، افزایش و تشدید کنترل و نظارتهای ب... ادامه »
21
کارگاه آموزشی طرح سوئیچ
چکیده: کارگاه آموزشی طرح ملی سوئیچ واکسن پولیو (فلج اطفال) خوراکی در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد. در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نام‌گذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی طرح مذکور، کارگاه آموزشی باهدف اطلاع رسانی و هماهنگی در اجرای به موقع این طرح ملی با حضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بی... ادامه »
26
اجرای طرح خود مراقبتی (سفیران سلامت) در شهرستان ایوان
چکیده:   در راستای طرح تحول نظام سلامت و اجرای برنامه خود مراقبتی ( ویژه دانش آموزان و معلمان ) تعداد 13 کلاس آموزشی برای 235 نفر از معلمان و دانش آموزان سفیر سلامت در 12 مدرسه دوره دوم متوسطه سطح شهرستان به مدت 4 روز از تاریخ 16/12/1394 تا 19/12/1394 برگزار گردید که به گفته نجفی مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان ایوان هدف از برگزاری این کلاس ها... ادامه »
22
برگزاری کمیته شهرستانی طرح ملی سوئیچ واکسن فلج اطفال
چکیده: در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نامگذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی سوئیچ،کمیته شهرستانی به منظور هماهنگی در اجرای به موقع طرح با حضور ریاست محترم شبکه، معاون بهداشتی، ریاست بیمارستان امام رضا(ع)، مسئول حراست و جمعی از کارشناسان ذیربط روز چهار شنبه مورخه 19/12/94 در محل ستاد شبکه برگزار گردید.  ... ادامه »
01
اولین کارگاه ارزشیابی رسانه در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دوشنبه مورخ 26/11/1394 کارگاه ارزشیابی رسانه به همت واحد آموزش سلامت ستاد شبکه  جهت کلیه پرسنل بهداشتی برگزار گردید.  به گفته به آفرین کارشناس آموزش سلامت،هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی پرسنل بهداشتی بارسانه های آموزشی نوشتاری از قبیل : پمفلت ، پوستر ، بروشور و ... می باشد . وی بیان کرد که رسانه های آموزشی ،ابزا... ادامه »
28
کارگاه باز آموزی پیشگیری از بیماری فشار خون و آشنایی با فاکتور های آزمایشگاهی (CBC )
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری فشار خون به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و پرسنل بهداشتی مراکز بهداشت شهرستان  در تاریخ 26/11/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته منصوری ذلانی کارشناس مسئول بیماری های غیر واگیر، بیماری  فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکث... ادامه »
26
بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی استان از شبکه بهداشت و درمان ایوان
چکیده:   دکتر دل پیشه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به همراه  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه  از شبکه بهداشت و درمان ایوان بازدید و در جلسه مرتبط با گزارش عملکرد حوزه بهداشت و درمان شهرستان شرکت کردند . در ابتدای این جلسه دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان عملکرد حوزه مدیریت شبکه بهداشت و درمان  را ارائه  و افز... ادامه »
25
حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن
چکیده:   همزمان با راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان با حضور باشکوه خود همراه مردم غیور شهرستان ایوان در این مراسم شرکت نمودند. به گزارش خبرنگار ما: آحاد مردم ایوان ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند امام راحل عظیم‌الشأن (ره) و رهبر معظم انقلاب، هم‌صدا با امت بزرگ اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن ماه ، شعا... ادامه »
24
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم ایوان
چکیده:   به مناسبت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از سوی بسیج جامعه پزشکی تعداد سه تیم پزشکی، دارویی و بهداشتی به مناطق محروم و عشایر شهرستان ایوان اعزام شدند. به گزارش خبرنگار ما، این تیم ها خدمات ویزیت پزشکی ، بهداشتی و دارویی رایگان در اختیار مردم قرار دادند.به گفته یاسمی، مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان تعداد 136 نفر از مردم توسط ... ادامه »
24
کسب عنوان قهرمانی تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان
چکیده:   تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان در مسابقات فوتسال جام فجر عنوان قهرمانی کسب کرد.به گزارش خبرنگار ما، این مسابقات که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در بین ادارات شهرستان برگزار شد. تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی توانست در فینال با غلبه بر تیم اداره راه و شهرسازی به این عنوان دست یابد.
18
اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان ایوان در بهمن سال جاری
چکیده:   همگام با طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان سراسر کشور به منظور پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی،" وارنیش فلوراید تراپی " دانش آموزان در بهمن ماه سال جاری در شهرستان ایوان برای کلیه مقاطع ابتدایی  شهری و روستایی  توسط بهداشتکاران دهان ودندان و با کمک کارشناسان بهداشتی و بهورزان خانه های بهداشت در71مدرسه ابتدایی شهرستان ا... ادامه »
14
جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر در ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز شنبه مورخ 10/11/94 جلسه هماهنگی برنامه های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی شبکه برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره به طلیعه بهار انقلاب و نقش بی بدیل امام خمینی (ره) در بیداری مردم و خودباوری در عرصه های مختلف پرداخت و گفت هم اکنون با گذشت بیش از سه ده... ادامه »
14
کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت در تاریخ 30/10/1394 روز چهار شنبه در ستاد شبکه بهداشت ایوان باحضور معاون بهداشتی ،مسئولین واحد های بهداشتی ستاد شبکه ، کارشناس آموزش سلامت و مسئولین مراکز بهداشتی درمانی برگزار گردید دراین جلسه ابتدا معاون بهداشتی ضمن تشکر ازحضور اعضاء ، مطالبی درزمینه اهمیت برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت و انتخ... ادامه »
12
اولین کارگاه تخصصی عفونتهاي آميزشي (STI) در ایوان برگزار شد.
چکیده:     عفونتهاي آميزشي (STI)  از انواع بيماريهاي واگير هستند كه بطور عمده از طريق تماس جنسي با فرد آلوده انتقال می یابد. اين عفونتها در بيشتر كشورها شايع بوده و نقص در تشخيص و درمان آن در مراحل اوليه ممكن است عوارض و مشكلات شديدي از جمله نازايي ، حاملگي خارج از رحم ، عفونت رحم و لوله هاي رحمي ، سرطان هاي دستگاه تناسلي زنان ناهنجا... ادامه »
28
کارگاه آموزشی با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی
چکیده:   از تاریخ 29آذر لغایت 14 دیماه  سال جاری یک دوره کلاس آموزشی جهت بانوان شاغل در ادارات شهرستان ایوان با موضوع بیماری های غیر واگیر ( با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی ) توسط واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و همکاری امور بانوان فرمانداری برگزار گردید. شایان ذکر است بیماریهای غیرواگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشو... ادامه »
28
 باز آموزی پیشگیری از سرطان و کارگاه تدوین و طراحی پیام های بهداشتی
چکیده:   کارگاه  با آموزی  با موضوعات پیشگیری از سرطان ها  و نیز طراحی و تدوین پیام به همت واحدهای  پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر و آموزش سلامت  شبکه بهداشت ایوان برای کلیه کارشناسان ستاد شبکه ، کاردانان بهداشتی و بهورزان شهرستان در روز چهار شنبه مورخ  23/10/1394 برگزار گردید . به گفته منصوری کارشناس مسئ... ادامه »
20
کارگاه باز آموزی بیماری های ایدز و هپاتیت
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری های ایدز و هپاتیت به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و مسئولین مبارزه با بیماری های مراکز شهرستان در تاریخ 12/9/1394 روز شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کارگاه ،باز آموزی پرسنل بهداشتی با علایم ،راه ها... ادامه »
16
راه اندازی مرکز درمان پیشگیری هاری در شهر زرنه
چکیده:   به گزارش خبرنگار ما ،در مورخ 1/10/1394 مرکز درمان پیشگیری هاری  شهر زرنه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه ،معاون بهداشتی و گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان ایوان افتتاح شد. این مرکز جهت خدمت رسانی به موقع و شبانه روزی به افرادی که دچار حیوان گزیدگی می شوند راه اندازی شد . دکتر رستمی افزود این پروِژه  با اعتباری... ادامه »
07
برگزاری سمینار ازدواج مناسب جوانان در ایوان
چکیده:   در روز یکشنبه مورخ 6/10/94 سمینار ازدواج مناسب جوانان در سالن اداره ارشاد اسلامی ایوان با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایوان ، دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت استان و کارشناسان بهداشت برای دانشجویان و دیگر گروههای هدف جامعه برگزار گردید.  دکتر رستمی هدف از برگزاری این سمینار را، در ر... ادامه »
07
جلسه شورای سلامت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   در این جلسه که در ساعت 13 روز سه شنبه 17/9/94 در محل فرمانداری و به منظور برنامه ریزی و ارائه راهکارهای لازم ، در راستای پیشگیری ازبیماری آنفلو آنزا در سطح شهرستان تشکیل گردید ،ابتدا مهدیان معاون فرماندار رئوس برنامه ها و ضرورت تشکیل جلسه را بیان کرد . پس از آن اعضاء حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با مقابله با این بیماری پرداخ... ادامه »
01
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در اداره فنی حرفه ای ایوان
چکیده:     کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان اداره فنی حرفه ای شهرستان ایوان در تاریخ 25/9/1394 روز چهار شنبه برگزار گردید به گفته          به آفرین ٰکارشناس بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنا... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در فرماندهی انتظامی ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان ایوان در تاریخ 23/9/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنو... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در سپاه ناحیه ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان سپاه ناحیه شهرستان ایوان در تاریخ 24/9/1394 روز سه شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنوان کرد... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت  ایوان برای تمام مدیران مدارس شهرستان ایوان در تاریخ 22/9/1394 روز یک شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای مدیران مدارس با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا در دانش آم... ادامه »
15
بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از موکب های سطح شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 12/9/94 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به همراه کارشناس مسئول بهداشت محیط از هیئت ها و موکب های سطح شهرستان ایوان بازدید نمودند و بمنظور ارائه خدمات مطلوب به زوار اربعین حسینی (ع) و رعایت اصول و موازین بهداشت فردی و محیطی و همچنین رعایت بهداشت مواد غذایی در هنگام پخت و پز وبسته بندی و توزیع به اعضای موکب ها توصیه های لازم ا... ادامه »
14
چکیده: کارگاه یک روزه مراقبت سندرمیک بیماری ها در روز یک شنبه مورخ 1/9/1394 به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها با حضور کلیه پرسنل  مبارزه با بیماری ها ، بهورزان و بهداشت خانواده در راستای اجرای نظام  مراقبت سندرومیک در ایام اربعین و پیشگیری از بیماری ها  برگزار گردید به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماری های وگیر ایوان ،ب... ادامه »
03
چکیده:   به گزارش خبر نگار ما ، در مورخ 21/7/1394 مرکز کلاس های آمادگی برای زایمان در حوزه بهداشت با حضور معون محترم بهداشتی و جمعی از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان ایوان افتتاح شد . به گفته خانم تنبا، کارشناس سلامت مادران و مسئول برگزاری این کلاس ها ،این مرکز به منظور ترویج زایمان طبیعی و ارتقای آگاهی و توانمند سازی مادران باردار جهت انتخاب زایمان... ادامه »
03
چکیده:   به مناسبت هفته پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی در تاریخ 16/7/94 همایش پیاده روی یک روزه با حضور کلیه پرسنل شبکه بهداشت ایوان در دامنه کوه مانشت برگزار گردید . هدف از این همایش تاکید بر اهمیت ورزش و فعالیت بدنی بر سلامت قلب و پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی می باشد .
20
مراسم روز بهورز
چکیده:   در تاریخ 25/6/1394 به مناسبت روز بهورز مراسم تجلیل ازبهورزان شهرستان ایوان درسالن کنفرانس مرکزآموزش بهورزی با حضور مهدیان معاون محترم فرماندار، دکتررستمی مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان، مهندس صیدی کارشناس مسئول بهورزی استان ، کارشناسان و بهورزان شهرستان برگزار گردید. در این مراسم مهدیان معاون فرماندار درخصوص اهمیت جایگاه بهورزان و نقش آنه... ادامه »
27
برگزاری کمیته درمان وحمایتهای اجتماعی
چکیده:  کمیته درمان و حمایتهای اجتماعی (از کمیته فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان )با حضور نماینده ادارات روز یکشنبه 25/5/1394 در محل سرپرستی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان با حضور معاونت بهداشتی برگزار گردید.در این جلسه پس از بحث و تبادل نظرپیرامون اولویت های حوزه درمان وحمایتهای اجتماعی مواردی در زمینه آموزش مهارتهای شغلی برای افراد بهبود یافته ب... ادامه »
27
برگزاری کارگاه بیماریهای مشترک انسان و دام جهت قصابی های ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی یک روزه بیماریهای مشترک انسان و دام (زئونوز ها) با محوریت بیماری بروسلوز به روش مدل آموزشی (SHEP) و تب کریمه کنگو  در روز چهار شنبه مورخ 21/5/94 در مرکز آموزش بهورزی ایوان به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیرو واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان، جهت قصابی های شهرستان ایوان برگزار گردید. در این کارگاه با توجه... ادامه »
26
اقدامات انجام گرفته به مناسبت روز نوجوان
چکیده:  رفتارهاي پرخطر وهيجان خواهي يكي از عوامل آسيب زا در دوران نوجواني محسوب مي شود و ارائه راهكار هاي مناسب وپيشگيري به هنگام از اين رفتارها مي تواند گام موثري در راستاي كاهش آسيب هاي دوران نوجواني باشد لذا شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به مناسبت روز نوجوان اقدام به برگزاری مراسمی جهت نوجوانان در مورخه 21/5/94 در کانون پرورش  فکری نوجوان... ادامه »
19
اقدامات انجام شده درهفته جهانی شیرمادر
چکیده:  حمایت از مادران شاغل برای تغذیه با شیر مادر و پرورش کودک"" به مناسبت  گرامی داشت هفته تغذیه با  شیر مادر10 لغایت16 تیرماه ، در شبکه بهداشت و درمان ایوان فعالیتهای  ذیل در این خصوص انجام گرفت: ادامه »
05
برگزاری دعای پرفیض زیارت عاشورا و جلسه حلقه صالحین در ایوان
چکیده:   زیارت پرفیض عاشورا و جلسه حلقه صالحين با محوريت الگو های تربیتی فرزندان از دیدگاه اسلام با حضور نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه ایوان و مسئولان و کارکنان شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.   ... ادامه »
15
برگزاری کارگاه بیماریهای منتقله از آب و غذا با محوریت بیماری وبا در ایوان
چکیده:  کارگاه یک روزه بیماریهای منتقله از آب و غذا در روز چهار شنبه مورخ 10/4/94 در مرکز آموزش بهورزی ایوان جهت کلیه کاردانان و کارشناسان مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط،آموزش سلامت، آزمایشگاه و بهورزان برگزار گردید. در این کارگاه با توجه به اهمیت موضوع و شیوع این بیماریها در فصل گرما، بر لزوم مراقبت صحیح و موثر در امر آموزش به عموم مردم،گزارش دهی س... ادامه »
07
چکیده:   در تاريخ 1394/3/25 جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ايوان در فرمانداری و با حضور معاون فرمانداري  و برخی از مسئولین شهرستانی برگزار شد،  دكتر رستمي مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان ايوان ضمن اشاره و تأکید بر لزوم ارتقاء سطح سلامت و بهداشت شهروندان در این شهرستان، خواستار تلاش همه مسئولین در جهت همكاري و هماهنگي با شبكه ب... ادامه »
27
بازدید سرزده سرپرست شبکه بهداشت از اجرای طرح سنجش نو آموزان شهرستان
چکیده: در دومین روز ازاجرای طرح سنجش نو آموزان ،سرپرست شبکه در پایگاه سنجش حضور یافتند ایشان  روند اجرای طرح را بسیار مطلوب عنوان کردند .دکتر رستمی در این بازدید ضمن  تاکید بر اهمیت اجرای  طرح فلوراید ترا پی ، اجرای طرح سنجش را به عنوان گامی موثردرجهت شناسایی مشکلات دانش آموزان  دانستند.   فایل خبر
18
افتتاحیه برنامه آموزشی مراقبین سلامت پایگاه بهداشتی شهرهای 20-50 هزار نفر
چکیده:  دوره آموزشی 120 ساعت  مراقبین سلامت با حضور 10 نفر از مراقبین سلامت و کارشناسان مرکز سلامت در مرکز آموزشگاه بهورزی در تاریخ 16/3/94 برگزارگردید لازم به ذکر است در افتتاحیه دکتر رستمی در زمینه اهمیت برنامه مطالی را عنوان نمودند   فایل خبر
05
عملکرد شبکه بهداشت ایوان در هفته اطلاع رسانی فشار خون
چکیده: در راستای برگزاری هفته اطلاع رسانی فشار خون شبکه بهداشت ایوان اقدام به تشکیل جلسه هماهنگی برنامه های این هفته نمود که مهمترین اقدامات انجام شده به شرح زیر می باشد. 1- اندازه گیری فشارخون کارکنان ستادی اداره آموزش و پرورش ایوان به تعداد 32 نفر 2- برگزاری کلاس آموزشی برای کارکنان اداره کمیته امداد ایوان 3- راه اندازی ایستگاه سلامت در مرکز شماره ... ادامه »
23
به مناسبت گرامی داشت روز ماما
چکیده: به مناسبت گرامی داشت روز ماما در دفتر سرپرستی شبکه بهداشت جلسه ایی جهت قدردانی از زحمات و تلاش های ماما این حوزه برگزار شد در این جلسه دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و جناب مهندس پور حسین معاونت محترم شبکه هر کدام به نوبت ضمن تبریک روز ماما به اهمیت کار و تلاش کار مامایی پرداختند وخواستار ادامه کار و فعالیت تمام ماماهای گرانقدر در حوزه بهداشت ش... ادامه »
23
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم شهرستان ایوان به مناسبت هفته سلامت
چکیده: مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان از اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم به مناسبت هفته سلامت خبر داد. به گزارش خبرنگار ما؛ یاسمی اظهارداشت: به مناسبت هفته سلامت تیم های پزشکی جامعه بسیج پزشکی به مناطق محروم شهرستان اعزام شدند. وی افزود: این تیم ها در طول هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد به روستای ونیت و مناطق عشایری گاومهرو شره ز... ادامه »
14
توزیع مسواک و خمیردندان در بین دانش آموزان روستای گاوسوار
چکیده: › سرپرست شبکه بهداشت به مناسبت هفته سلامت در جمع دانش آموزان گاوسوار به اهمیت سلامت دندانها پرداخت و به دانش آموزان هشدارهای لازم در خصوص مراقبت صحیح از دندانها و استفاده درست از مسواک و خمیر دندان خاطر نشان شدند. و در پایان به تمامی دانش آموزان مسواک و خمیر دندان اهدا گردید.   فایل خبر
09
چکیده: دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان به بیان و اهمیت و بزرگداشت هفته سلامت پرداختند ودر این خصوص با توجه به شعار سال "ایمنی غذا از مزرعه تا سفره "از عموم مردم خواستند مواد غذایی را با آگاهی بیشتری جهت سلامت خود و خانواده هایشان مصرف نمایند، همچنین ایشان به نظام تحول سلامت و دستاوردهای علمی پزشکی در این خصو... ادامه »
07
برگزاری زنگ صبحانه در مدرسه شهید فروزان رضایی
چکیده: در روز دوشنبه 94/2/7به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت زنگ صبحانه در بین دانش آموزان مدرسه شهید فروزان رضائیی برگزار شد هدف از اجرای زنگ صبحانه حفظ و ارتقای فرهنگ سلامتی در بین دانش آموزان بود .دانش آموزان با آوردن خوراکی های سالم سعی در حفظ فرهنگ خود مراقبتی داشتند .   فایل خبر
07
برگزاری مسابقه نقاشی درمدرسه شهید زهره صادقپور ایوان
چکیده: روز دوشنبه آخرین روز از هفته سلامت در مدرسه شهید زهره صادقپور پایه ابتدائی شهرستان ایوان و در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت یک دوره مسابقه نقاشی با موضوع شعار سال ایمنی غذا از مزرعه تا سفره بین دانش آموزان پایه سوم تا ششم این مدرسه برگزار گردید که به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید اسامی برنده شدگان به شرح ذیل میباشد: 1-شیوا فاضلی 2- هانیه یزدان... ادامه »
07
برپایی چادر سلامت
چکیده: شبکه بهداشت ایوان جهت اجرای برنامه های مربوط به هفته سلامت در روز یک شنبه 94/2/6اقدام به برپایی دو تخته چادر جهت اندازه گیری فشار خون رایگان همراه با ارائه آموزش و توزیع پمفلت و بروشورنمود که با استقبال مردم روبه رو شد .   فایل خبر
06
 اجرای کلاس آموزشی با عنوان شعار سال در خانه بهداشت گاوسوار
چکیده: یک دوره کلاس آموزشی جهت عموم مردم در خانه بهداشت گاوسوار توسط کارشناسان شبکه بهداشت با موضوع "ایمنی غذا از مزرعه تا سفره" برگزار شد در این دوره آموزشی به بیان اهمیت مواد غذایی سالم پرداخته شد و ازعموم مردم خواسته شد مواد غذایی سالمتری را انتخاب و مصرف نمایند.
06
پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت به مناسبت هفته سلامت
چکیده: به منظور ترویج فرهنگ خود مراقبتی و گرامی داشت هفته سلامت یک دوره پیاده روی ویژه کارکنان شبکه به صورت نمادین از درب شبکه به سمت جاده گاوسوار ایوان در روز چهار شنبه 94/02/02 انجام شد.
05
 برگزاری جشنواره غذا در ایوان به مناسبت هفته سلامت
چکیده: به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت وبا توجه به شعار سال " ایمنی غذا از مزرعه تا سفره" یک دوره جشنواره غذا در مدرسه خدیجه کبری(س) در روز سه شنبه 940/2/01 برگزار شد . در این مراسم در بین دانش آموزان نیز شله زرد پخش و توزیع گردید.   فایل خبر
05
زنگ سلامت در هنرستان خدیجه کبری نواخته شد.
چکیده: شهرستان ایوان اولین روز از هفته سلامت را با نواختن زنگ سلامت در مدرسه حضرت خدیجه کبری روز سه شنبه 94/2/1 آغاز نمود. در این مراسم معاون محترم فرماندار رئیس محترم آموزش و پرورش و رئیس محترم جهاد کشاورزی و سرپرست و معاونت محترم شبکه بهداشت و جمعی از کارشناسان شبکه بهداشت و اداره محترم آموزش و پرورش حضور داشتند دراین مراسم ضمن سخنرانی و خیر مقدم جناب د... ادامه »
30
چکیده: کارشناس مسئول مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از آغاز طرح ملی ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در شهرستان ایوان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری شبکه بهداشت : علی اکبر یاسمی ضمن اعلام این خبر افزود: برای دستیابی به پوشش بالای ایمن سازی در کشور، عملیات تکمیلی واکسیناسیون همه ساله در مناطق تحت پوشش تیم سیار، جمعیت عشایری وکودکان ... ادامه »
30
تشکیل جلسه برونبخشی هفته سلامت در محل فرمانداری
چکیده: شنبه 29 فروردین ماه جلسه ایی جهت هماهنگی های لازم به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت در محل فرمانداری ،با حضور معاون محترم فرماندار ، بخشدار مرکزی، نمایندگان محترم ادارات و سرپرست و معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید .که در این جلسه ابتدا معاون فرماندار ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک هفته سلامت در خصوص اهمیت برگزاری هفته سلامت با شعار ایمنی غ... ادامه »
25
معدوم نمودن بیش از سه تن مواد غذایی غیر قابل مصرف انسانی در شهرستان ایوان
چکیده: در راستای اجرای طرح بسيج سلامت نوروزي و کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و در راستای وضعیت سلامت مواد غذایی واحد بهداشت محیط شهرستان بازرسی های خود را افزایش داده و طبق گفته های كارشناس مسئول بهداشت محيط و حرفه اي شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان ،در این راستا بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف... ادامه »
22
اولین جلسه هماهنگی هفته سلامت در شهرستان ایوان برگزار شد!!!
چکیده: جلسه درونبخشی هفته سلامت در شهرستان ایوان برگزار شد!!! اولین جلسه هماهنگی به منظور برگزاری هفته سلامت ( 7 – 1 اردیبهشت ) سال 94 با حضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان ، کارشناسان و مسئولان واحدهای بهداشتی ودرمانی روز سه شنبه مورخه1/18 /94 برگزار شد. دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ضمن تبریک سال نو طی سخنانی و اعلام شعار و روز شمار هفته سلامت ... ادامه »
26
اجرای مانور ضربتی طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان ایوان
چکیده: آقای دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان اعلام کرد در راستای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی ویِه بمنظور ارتقاء سلامت جامعه و بهداشت مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح شهرستان ایوان در مورخ 93/12/18 واحد بهداشت محیط این شبکه اقدام به اجرای طرح ضربت بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی در سطح شهر ایوان نموده که در راستای ... ادامه »
18
برگزاری آزمون جامع بهورزی در شهرستان ایوان
چکیده: آزمون جامع بهورزی از بهورزان شهرستان در مورخه 93/12/10 در آموزشگاه بهورزی برگزار گردید .این آزمون به منظور نیاز سنجی آموزشی انجام گرفت و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.   فایل خبر
04
پیام تسلیت
چکیده:  بسمه ا... الرحمن الرحیم«الذین اذا أصابتهم مصیبه قالوا انا لله انا الیه راجعون» خبر جانگداز درگذشت همکار عزیز شادروان سعد الله بابایی موجب تأسف تأثر خاطر شد. این مصیبت را به خانواده معزز داغدار بابایی و همکاران محترم ستاد شبکه بهداشت،  مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت  راتسليت عرض می نماییم .روحش شادو  یادش گرامی باد  ... ادامه »
04
چکیده:  جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایوان در روزسه شنبه  مورخ 28/11/93 راس ساعت 10صبح در محل سالن جلسات فرمانداری به ریاست فرماندار محترم شهرستان و کلیه اعضاء برگزار گردید . ابتدا تلاوت چند از کلام الله مجید  قرائت گردید .سپس جناب آقای مهدیان معاون فرماندار ضمن خیر مقدم و در خصوص نقش و اهمیت جایگاه شورای سلامت و امنیت غذا... ادامه »
29
هفته سلامت مردان گرامی باد(1-7 اسفندماه)
چکیده:                                            هفته سلامت مردان گرامی باد(1-7 اسفندماه) ایمنی،کلید رسیدن به جامعه بدون حادثه سوانح  و حوادث از جمله عللی است که سلامت مردان را تهدید میکند و در اکثر موارد با برنامه ریزی مناسب قابلیت  ... ادامه »
21
تهیه ونصب پانل مدیریت اطلاعات سلامت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان
چکیده:  نخستین پانل مدیریت اطلاعات سلامت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان با هماهنگی سرپرست و معاون محترم بهداشتی و واحد آمار و همکاری کلیه کارشناسان مسئول واحدها ی ستادی شبکه تکمیل و دردفتر مدیریت و معاون بهداشتی شبکه نصب گردید. پانل مدیریت اطلاعات سلامت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان ،چگونگی وضعیت شاخص های مختلف بهداشتی را در واحدهای مختلف بهدا... ادامه »
12
به بهانه روز جهانی سرطان
چکیده:  ایران به عنوان کشوری در حال توسعه دوره گذر اپیدمیولوژیکی بیماریهای خود را تجربه کرده است.ودر این زمینه بار بیماریهای زیادی را تحمل می کند.این گذر اپیدمیولوژیکی و دموگرافیکی که در ایران در حال رخ دادن است.تاثیر قابل توجهی بر میزان ابتلا و مرگ و میر بیماریها در آینده نزدیک و دور خواهد داشت.خصوصا آنکه بیماریهای غیر واگیر و مزمن ، مشکلات سلامتی ن... ادامه »
27
اقدامات مرکز مراقبت و درمان سالک ایوان در خور تقدیر است.
چکیده:  کارشناس مسئول بیماریهای ایوان اظهار داشت : بیماری سالک یا لیشمانیوزیس يک بيماری پوستی مشترک بين انسان و حيوان از جمله جوندگان است که از طريق نيش یک پشه آلوده به انگل به نام پشه خاکی به هنگام تغذيه خون بيمار به انسان سالم منتقل می شود ادامه »
17
چقدر باید نمک خورد؟
چکیده:  سال‌هاست که در محافل پزشکی در مورد مصرف نمک مباحث داغی در جریان بوده است و پرسش این است: آیا باید نمک کمتری بخوریم؟ ادامه »
09
برگزاری آزمون فصلنامه بهورزی در شهرستان
چکیده:  در تاریخ7/10/93 آزمون فصلنامه بهورزی با هدف ارتقاء سطح آگاهی دانش علمی جهت کلیه بهورزان شهرستان ایوان در محل مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید که در پایان به تعدادنفرات برتر جوایزی اهدا گردید.   فایل خبر
08
برگزاری جلسه سلامت و امنیت مواد غذایی در شهرستان ایوان
چکیده:  در تاریخ 93/6/26 و با حضور اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایوان  جلسه ای در محل سالن جلسات فرمانداری برگزارگردید در این جلسه ؛ در خصوص اهمیت و جایگاه سلامت  نکات لازم بیان  شد و ابراز امیدواری شد که تمام تصمیمات  گرفته شده در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان منجر به سلامت عموم جامعه گردد . مظفری کارشناس مسئو... ادامه »
06
ارائه خدمات رایگان به زائرین
چکیده:  شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در راستای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) اقدام به ایجاد و راه اندازی ایستگاه سلامت شامل پزشک، دارو، فوریت های بهداشت محیط و کنترل بیماری های واگیردار، آموزش سلامت و مبارزه با بیماری ها و دیگر واحدهای بهداشتی در ورودی شهر ایوان  نموده است و کلیه خدمات ارائه شده رایگان می باشند.... ادامه »
15
طرح کشوری پیمایش آسم در شبکه بهداشت شهرستان ایوان انجام شد
چکیده:  طرح کشوری پیمایش آسم با هدف مطالعه علائم بیماری در کودکان و بزرگسالان از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان انجام شد. ادامه »
15
چهار تیم پزشکی به مناطق روستایی و عشایر ایوان اعزام شدند.
چکیده:  مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت و درمان ایوان گفت: همزمان با هفته بسیج چهار تیم پزشکی به مناطق روستایی و عشایری این شهرستان اعزام شدند.      یاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: این تیم های پزشکی در قالب  پزشک، ماما، کارشناس بهداشت و دارویار  با هدف ویزیت رایگان بیماران به مناطق عشایری و رو... ادامه »
15
زنگ روز جهانی ایدز در شهرستان ایوان نواخته شد.
چکیده:   به گزارش خبرنگارما ، زنگ روز جهانی ایدز با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش و مدیر شبکه بهداشت و درمان در دبیرستان شهید خانزادی شهرستان ایوان نواخته شد . ادامه »
11
پلمپ دو مرکز عرضه و استعمال قلیان در سطح شهرستان ایوان
چکیده:  جناب آقای دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان بیان داشتند که طی هفته گذشته با تلاش همکاران بهداشت محیط و هماهنگی بعمل آمده با اماکن عمومی نیروی انتظامی تعداد دو مرکز عرضه قلیان که بصورت شبانه و در مراکز زیر زمینی فعالیت داشته اند شناسایی و پلمپ گردیدند و در این راستا و سایل و ابزار کار آنها و تعداد 17 عدد قلیان جمع آوری و ضیط گر... ادامه »
09
کشف 570 کیلو گرم مواد غذایی غیر قابل مصرف در شهرستان
چکیده:  با تلاش همکاران بهداشت محیط در تاریخ 93/9/1 و در قالب گشت فوریتهای سلامت محیط ودر ساعات غیر اداری از فروشگاههای مواد غذایی  که بمنظور کنترل و بررسی وضعیت سلامت مواد غذایی انجام گرفته ؛ مقدار 570 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف انسانی که شامل نوشابه و پفک بوده کشف ؛ جمع آوری و ضبط گردید که طی مراحل قانونی و باهماهنگی دادستان محترم شهرستا... ادامه »
08
درمان HIV همه گیری را مهار میکند
چکیده:  اپیدمی جهانی ایدز و ویروس آن، با توجه به مقیاس و تأثیر ویرانگری که دارد یک مورد اضطراری جهانی و یکی از وحشتناک ترین چالشها را در برابر زندگی و حیثیت انسان و همچنین در برابر برخورداری مؤثر ازحقوق بشر تشکیل می دهد، که رشد اجتماعی و اقتصادی را در سراسر جهان تضعیف می کند و بر تمامی سطوح جامعه ملی، اجتماعی، خانوادگی و فردی تاثیر می گذارد. همانگونه... ادامه »
02
اجرای طرح مکمل یاری مگادوز ویتامین" د "
چکیده:  اجرای طرح مکمل یاری مگادوز ویتامین" د " در بین دانش آموزان دختر مقاطع اول و دوم متوسطه هم زمان با سایر دبیرستان های  کشور آغاز شد .در راستای اجرای این طرح جلسه توجیهی در مرکز آموزشگاه بهورزی و با حضور مدیران و مجریان و مربیان بهداشتی مدارس و همچنین کارشناسان ستاد شبکه بهداشت برگزار گردید. احمدی کارشناس تغذیه ستاد شبکه  ابتدا به بیان... ادامه »
28
 آغاز واکسیناسیون پنتاوالان در شهرستان ایوان
چکیده:   واکسیناسیون پنتاوالان در مرکز بهداشتی و درمانی شماره دو شهری ایوان با حضور نماینده محترم ولی فقیه،فرماندار، مدیر شبکه و ... رونمایی شد. دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم نمادین تزریق نخستین واکسن پنتاوالان اظهار داشت: این واکسن امروز به صورت نمادین به نوزادی دو ماهه در مرکز بهداشتی درمانی شمار... ادامه »
21
شیرخواران از اول آذر واکسن پنتاوالان دریافت می‌کنند.
چکیده:  کارشناس مسئول بیماری‌های مرکز بهداشت شهرستان ایوان گفت: واکسن پنتاوالان یا پنج‌گانه، از اول آذر ماه          سال‌جاری در مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت ، به‌صورت رایگان تزریق می‌شود. به گزارش خبرنگار ما، یاسمی افزود: پنتاوالان، واکسن ترکیبی جدیدی است که شامل واکسن‌های کزاز، سیاه سرفه، دیفت... ادامه »
21
برگزاری کارگاه آموزشی تغییرات جدید برنامه ایمن سازی در ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی روند اجرایی و شروع واکسیناسیون پنتاوالان یا پنج گانه در روز دو شنبه تاریخ 19 آبان ماه سال93 برای رده های مختلف بهداشتی در سالن آموزش مرکز بهورزی، توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت ایوان برگزار گردید. در این کارگاه ، آشنایی با برنامه ایمن سازی در کشور ، دستاوردهای آن و علی الخصوص جزئیات اجرایی برنامه جدید ا... ادامه »
07
برگزاری کارگاه آموزشی مراقبت بیماری کرونا ویروس خاورمیانه و ابولا در بیمارستان امام رضا (ع) ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی مراقبت بیماری کرونا ویروس خاورمیانه (MERS - COV) و ابولا(EBOLA)  در روز سه شنبه تاریخ 6 آبان ماه سال93 برای رده های مختلف درمانی در سالن آموزش بیمارستان امام رضا(ع) توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت ایوان برگزار گردید. در این کارگاه ، نظام مراقبت این بیماریها و بخصوص سیمای اپیدمیولوژیک ، راههای پیشگیری، در... ادامه »
23
اقدامات انچام گرفته به مناسبت هفته جهانی کودک
چکیده:  به گزارش خبر نگار ما،شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان  به مناسبت هفته جهاني كودك 14 لغايت 20 مهر ماه با شعار "من كودكم ؛سلام" اقدام به برگزاری فعالیت های ذیل نمود: به گفته خانم پاشایی  کارشناس مسئول  واحد بهداشت خانواده  برنامه های زیر به منظور گرامی داشت هفته جهانی کودک اجرا گردید : ·     ... ادامه »
23
راه اندازی واحد مستقل واکسیناسیون بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان ایوان
چکیده:  به گزارش خبرنگار ما، با پیگیری های فراوان واحد مبارزه با بیماریها واحد واکسیناسیون بیمارستان امام رضا (ع) ایوان جهت ارائه خدمات ایمن سازی به نوزادان بدو تولد و دیگر گروه های هدف راه اندازی گردید. به گفته یاسمی کارشناس مسئول واحد بیماریها، این واحد با اعتباری بالغ بر 30 میلیون ریال تجهیز و راه اندازی و آماده ارائه خدمت به مردم می باشد.  ... ادامه »
19
از واکسن آنفلوآنزا چه می دانید؟
چکیده:  یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت ایوان در گفتگو با خبرنگار ما نکات مهمی در خصوص بیماری آنفلوانزا و نحوه استفاده از واکسن آن که این روزها فصل تزریق آن است بیان نمود:  وی اظهار داشت : آنفلوانزا يك بيماري حاد تنفسی است که توسط ويروسهایی به همین نام بوجود می آید. يك بيماري شديداً واگيردار است كه از شخصي به شخص ديگر توسط سرفه يا ... ادامه »
14
اقدامات انجام گرفته به مناسبت هفته جهانی سالمند در شهرستان ایوان
چکیده: کسی را فراموش نکنیم، فردایی برای همه"" هفته جهانی سالمند گرامی باد اقدامات انجام گرفته به مناسبت هفته جهانی سالمند (5لغایت 11 مهرماه 93)با شعار جهانی "کسی را فراموش نکنیم ؛فردایی برای همه": -برگزاری جلسات درون و برون بخشی به مناسبت هفته جهانی سالمند 2-مکاتبه با ادارات و نهادهای دولتی و نیز هماهنگی با واحدهای بهداشتی ستاد شبکه جهت درج پیام ه... ادامه »
14
برگزاری کارگاه آموزشی نظام مراقبت بیماری آنفلوانزا در ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی مراقبت بیماری آنفلوانزا  در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 7 و 8 مهر ماه 93 برای رده های مختلف بهداشتی در مرکز آموزش بهورزی ایوان با همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گردید. در این کارگاه ، نظام مراقبت کشوری این بیماری و بخصوص راههای پیشگیری، درمان و نحوه نمونه گیری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گفته یاسمی کارشناس م... ادامه »
22
چکیده:  واحد بهداشت محیط و حرفه ای شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان در راستای اجرای طرح تشدید فوریت های سلامت محیط و کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و در راستای وضعیت سلامت مواد غذایی بازرسی های خود را افزایش داده و در این راستا در طول سه ماهه دوم سال 93 بیش از سه تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف انسانی&... ادامه »
27
کمپین آموزشی جهت مادران شیرده
چکیده:  به  مناسبت هفته جهانی ترویج تغذیه باشیرمادرکمپین آموزشی جهت مادران شیردهی که کودک زیریکسال دارنددرآموزشگاه بهورزی در  مورخه 1393/05/14 در مرکزبهداشت شماره (2)این شهرستان توسط کارشناس برنامه شیرمادربرگزارشددراین کمپین علاوه برآموزش درمورداهمیت ومزایای تغذیه با شیرمادر،نحوه صحیح شیردهی،فیلم  کودک سالم به نمایش گذاشته شد... ادامه »
27
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از هپاتیت B در هلال احمر ایوان
چکیده:  به گزارش خبرنگار ما : همزمان با روز جهانی  هپاتیت توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ، یک دوره کارگاه آموزشی در خصوص شعار امسال هفته اطلاع رسانی هپاتیت(از کبد خود مراقبت کن، به فکر هپاتیت باش)برای امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان ایوان برگزار شد.به گفته یاسمی: کارشناس مسئول بیماریها، در این کارگاه آموزشی، مباحثی در خصوص بیماری هپاتی... ادامه »
30
چکیده:  در راستاي طرح تشديد و كنترل و بازرسي مراكز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماكن عمومي در تاريخ 93/4/29 تعداد دو باب مغازه غير بهداشتي كه شامل يك باب سوپرماركت و يك باب مرغ فروشي واقع در شهر ايوان توسط بازرسان بهداشت محيط به علت عدم رعايت اصول و موازين بهداشت محيط محل كسب ،تا اطلاع ثانوي تعطيل و پلمپ گرديد.     فایل خبر
23
برگزاری یک دوره سخنرانی با موضوع حجاب و عفاف در شبکه بهداشت شهرستان ایوان
چکیده:  21 تیرماه مصادف با روز گرامی داشت حجاب و عفاف  یک جلسه سخنرانی با حضورخانم صالحی مسئول حوزه  علمیه  شهرستان و  کارکنان خانم ستاد شبکه و مراکز بهداشتی درمانی در نمازخانه  شبکه بهداشت ایوان تشکیل  شد در این جلسه  خانم صالحی  ضمن قبولی طاعات و عبادات بر لزوم حفظ حجاب و عفاف  و تاکید بر الگو قرار دادن ... ادامه »
23
برگزاری جلسه کمیته بیماریهای زئونوز (مشترک انسان و حیوان) در شهرستان ایوان
چکیده:  در تاریخ 1393/04/22 جلسه کمیته بیماریهای زئونوز شهرستان ایوان برگزار شد. به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای شهرستان ایوان، هدف از این جلسه که بیشتر برنامه های هفته اطلاع رسانی بیماریهای مشترک انسان و دام و نیز چالش های شهرستان در کنترل بیماریها عنوان شد. بر لزوم همکاری بین بخشی ادارات مرتبط بخصوص شهرداری ، دامپزشکی ، امور عشایری و جهاد کشا... ادامه »
21
چکیده:  با توجه به فرارسيدن ماه مبارك رمضان طرح تشديد و كنترل بهداشتي مراكز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماكن عمومي  توسط واحد بهداشت محيط و حرفه اي اين شهرستان اجراء گرديده و روزانه و بطور مستمر نظارت بر امر مراكز تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و اماكنه عموي مخصوصا" مراكز تهيه و توزيع زولبيا ؛ باميه ؛ آش و حليم و ديگر غذاهاي سنتي توسط بارز... ادامه »
18
برگزاری جلسه ضیافت ماه مبارک رمضان
چکیده: با توجه به فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان در تاریخ 93/4/4 در محل فرمانداری شهرستان ایوان با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی جلسه ای پیرامون ماه مبارک رمضان تشکیل و در این جلسه  توصیه های بهداشتی  لازم در خصوص  فعالیت های خاص از قبیل تهیه و فروش زولبیا ؛ بامیه ؛ انواع شرینی سنتی غ آش و حلیم و همچنین مجالس افطاری و مراسم احیاء شب های قدر... ادامه »
18
چکیده:  بمنظور ساماندهی و بررسی وضعیت سایت زباله شهرستان ایوان در تاریخ7 93/4/1 فرماندار و اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی از سایت زباله بازدید به عمل آوردند،و در خصوص روش صحیح دفن بهداشتی زباله و ایجاد ترانشه متناسب با حجم زباله بمنظور کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی به مسئولین شهرداری تاکید گردید .مظفری کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه... ادامه »
16
چکیده:  جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایوان در روز چهارشنبه  مورخ 1393/04/11 راس ساعت 9.30 در محل سالن جلسات فرمانداری به ریاست فرماندار محترم شهرستان و کلیه اعضاء برگزار گردید . ابتدا تلاوت چند از کلام الله مجید  قرائت گردید .سپس جناب آقای فرماندار ضمن خیر مقدم و عرض تبریک حلول ماه مبارک رمضان خدمت حضار در خصوص نقش و اهمیت جایگاه ... ادامه »
10
چکیده:  در تاریخ 93/04/09 جلسه تعامل و همکاری آزمایشگاههای دولتی و خصوصی شهرستان ایوان با واحد بیماریها برگزار شد. هدف از این جلسه که بیشتر بر نقش آزمایشگاه در نظام مراقبت بیماریها عنوان شد . بر لزوم همکاری بین بخشی در خصوص نحوه گزارش دهی فوری و غیر فوری بیماریهای مشمول نظام کشوری مراقبت بیماریها تاکید گردید.به گفته یاسمی، کارشناس مسئول واحد بیماریها... ادامه »
07
چکیده:    در تاریخ 93/4/4 ناظر  کشوری طرح تکمیلی ریشه کنی فلج اطفال، آقای مهندس آقایی به همراه کارشناس ناظر مرکز بهداشت استان از شهرستان ایوان بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان اجرای برنامه قرار گرفتند. علاوه بر بازدید ستاد اجرایی طرح در واحد       بیماریهای شهرس... ادامه »
07
اجرای نوبت دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در بخش زرنه
چکیده:  مرحله دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال بخش زرنه از 2 لغایت 4 تیرماه آغاز گردید. در این طرح که با حضور 16 تیم عملیاتی و 32 منطقه شهری، روستایی و عشایری انجام گرفت. تعداد 638 کودک زیر 5 سال منطقه با خوراندن دو قطره خوراکی علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند. به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماریها، این طرح با پوشش 100 درصدی با موفقیت به پایان ر... ادامه »
01
برگزاری آزمون فصلنامه تابستان 93
چکیده:  در تاریخ 27/3/93 با حضور 28 نفر از بهورزان شاغل در خانه های بهداشت مرکز بهداشت شهرستان ایوان آزمون فصلنامه ویژه تابستان 93 در سالن کنفرانس مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید.   فایل خبر
01
برگزاری انتخابات نماینده بهورزان
چکیده:   درتاریخ 93/3/27انتخابات به منظور تعیین اعضای بهورز شورای بهورزی شهرستان بارای عمومی 28 نفر بهورز تحت نظارت مدیر ومربیان بهورزی باهدف ارتقاءکیفیت خدمات درواحدهای ارائه خدمات روستایی ،درک بهتر نیازهای اساسی بهورزان،به حداقل رساندن مشکلات بهورزان درچارچوب قانون وهم چنین مشارکت بهورزان در بهبود فرای... ادامه »
21
برگزاری کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا در ایوان
چکیده:  در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 18 و 93/3/19 کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا با محوریت بیماری التور برای رده های مختلف بهداشتی در مرکز آموزش بهورزی ایوان با همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گردید. در این کارگاه نظام مراقبت کشوری این بیماریها و بخصوص بیماری وبا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گفته یاسمی کارشناس مسئول واحد ب... ادامه »
05
اجرای نوبت نخست طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال کودکان زیر 5 سال بخش زرنه با حضور فرماندار شهرستان،بخشدار زرنه و جمعی از مدیران و مسوولان دوایر دولتی درشهر زرنه آغاز شد.
چکیده:  به گزارش خبرنگارما ، یاسمیˈ مسئول اجرایی طرح در حاشیه این مراسم گفت: اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال در استانهای غربی کشور  از جمله شهرستان ایوان به دلیل هم جواری با کشورهای عراق و وجود ویروس این بیماری در کشور عراق، ضروری است. به گفته وی، حفظ سلامت جامعه و ایمن سازی کودکان زیر پنج سال در مقابل بیماری فلج اطفال مورد توجه جدی مسوولان اس... ادامه »
15
برگزاری جلسه کمیته مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن در ایوان
چکیده: <p>&#160;</p> ادامه »
13
اجرای مرحله اول طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در شهرستان ایوان
چکیده:  مرحله اول طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر 5 سال مناطق عشایری و سیار شهرستان ایوان انجام گرفت. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای مرکز بهداشت ایوان، این طرح در قالب 6 تیم و با جمعیتی بالغ بر 234  خانوار  و تعداد 45 کودک زیر 5 سال واکسینه شدند. وی اضافه نمود: عملیات ایمن سازی تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال به منظور حداکثر اط... ادامه »
10
اجرای طرح نمادین پاکسازی منطقه تفریحی میانداربه مناسبت هفته سلامت
چکیده: به مناسبت هفته سلامت در روز یک شنبه مورخه 7/2/93شبکه بهداشت و درمان شهرستان با حضور مشاور فرمانداری و همکاری اداره محیط زیست، بخشداری و شهرداری زرنه واعضای موسسه همیاران سبز در یک طرح نمادین اقدام به پاکسازی منطقه تفریحی میاندار نمودند.هدف از این اقدام ،افزایش توجه به حفظ و پاکسازی محیط های تفریحی  وسالم نگه داشتن آن برای نسل های آتی بود. ... ادامه »
06
اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روزجمعه مورخه 93/2/5 به مناسبت هفته سلامت
چکیده:  به مناسبت هفته سلامت  اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روز جمعه مورخه 93/2/5 با حضورپزشک وتعدادی از پرسنل بهداشتی شبکه بهداشت از نماز گزاران انجام شد در این خصوص علاوه بر اندازه گیری فشار خون جزوات آموزشی و بروشور نیز در بین مردم توزیع گردید   فایل خبر
06
برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت در شهرستان
چکیده:  در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت در تاریخ 93/2/4 برنامه راهپیمای با حضور مسئولین  ادارات و کارمندان شبکه و استقبال مردم برگزار گردید که مسیر راهپیمایی از شبکه بهداشت  به مقصد امام زاده سید عبدا.. راس ساعت 8 صبح شروع شد در پایان راهپیمایی د ر محل امام زاده سید عبدا.. . پس از تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید آقای خسروی بخشدار مرکزی&#... ادامه »
03
اجرای کلاس آموزشی بهداشت روان به مناسبت هفته سلامت در روستای چالانچی
چکیده:  در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت و مطابق با اجرای مصوبات تعیین شده در جلسه درونبخشی  کلاس آموزشی با عنوان بهداشت روان در روستای چالانچی جهت عموم مردم برگزار شد کارشناس ارشد بهداشت روان شهرستان  مطالبی در جهت خود مراقبتی  و اینکه چگونه میتوان برروح و روان خود در مواقع بحرانی مسلط شد برای مردم سخنرانی نمود.   فایل خبر... ادامه »
03
اعزام تیم پزشکی و دارویی به مناطق صعب العبور
چکیده:  به مناسبت هفته سلامت در راستای برنامه های خود مراقبتی و نقش آن در دوران های مختلف  زندگی  و توجه به پیشگیری از بیماریهای مزمنی چون قلب و عروق و دیابت و... و همچنین  تشخیص و درمان به موقع  بیماریها ،شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این خصوص اقدام به اعزام  تیم پزشکی و دارویی  به مناطق صعبواالعبور درگه ی بانکول نمود ... ادامه »
02
برگزاری جلسه نیاز سنجی کلاس های آموزشی
چکیده:  جهت انجام نیاز سنجی کلاس های آموزشی  و زمان اجرای آنها جلسه ای با حضور مسئولین واحدهای بهداشتی در دفتر معاونت محترم بهداشتی  در  روز دوشنبه 93/2/1 راس ساعت 11 صبح برگزار شد.ضمن بحث و گفتگو و ارائه راه حل ها وپیشنهاداتی در جهت بهتر برگزار شدن کلاس های آموزشی  ،مسئولین واحدهای بهداشتی لیستی از کلاس های آموزشی  جهت دریاف... ادامه »
02
نواختن زنگ سلامت در مدرسه شهید مرادی به مناسبت هفته سلامت
چکیده:  به مناسبت هفته سلامت و با شعار "یک عمر سلامت ، با خود مراقبتی"در روز دوشنبه راس ساعت 8 صبح زنگ سلامت به صورت نمادین  با حضور امام جمعه محترم شهرستان  ،سرپرست  و معاونت محترم شبکه بهداشت ، نماینده  آموزش و پرورش و تنی چند از کارشناسان و کارکنان ستاد شبکه بهداشت و درمان ، در مدرسه شهید مرادی برگزار شد . ابتدا تلاوت  آیا... ادامه »
18
تشکیل جلسه درونبخشی جهت اجرای برنامه های مرتبط با هفته سلامت شهرستان
چکیده:  در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت (1/2/1393-7/2/1393)جلسه ای باحضور سرپرست محترم شبکه بهداشت و معاونت محترم بهداشتی و  مسئولین  واحدهای بهداشتی  ستاد شبکه در محل  دفتر سرپرستی راس ساعت 10 برگزار گردید .در این جلسه ابتدا معاونت محترم بهداشتی درراستای شعار هفته "یک عمر سلامتی ،با خود مراقبتی" مطالبی بیان داشتند و در ادام... ادامه »
27
برگزاری جلسه کمیته مراقبت سرخجه و CRS
چکیده:  در تاریخ 20/12/92 جلسه ی سندرم سرخجه مادر زادی با حضور سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) و پزشک متخصص اطفال،مسئول بخش اطفال،کارشناس شنوایی سنجی ، کارشناسان واحد مبارزه با بیماری هاوکارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و نماینده بهزیستی ایوان در محل دفتر سرپرستی بیمارستان امام رضا(ع) ایوان برگزار گردید. در این جلسه ابتدا آقای اح... ادامه »
25
اجرای مانور طرح تشدید بهداشت محیط
چکیده:  دکتر رستمی مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان اظها رداشتند با توجه به ایام پایانی سال و به منظور نظارت بیشتر بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و اماکن عمومی با بکار گیری کلیه پرسنل بهداشت محیط و سایر همکاران واحد های بهداشتی در مورخه92/12/24در سطح شهرستان ایوان مانور طرح ضربتی تشدید بر اماکن تهیه و توزیع  و فر... ادامه »
18
برگزاری کمیته مراقبت بیماریهای واگیر وغیرواگیر شهرستان ایوان
چکیده:    درتاریخ 92/10/23 ساعت11:45 صبح با حضورآقایان دکتر رستمی مدیر شبکه، احمدی سرپرست بیمارستان ،دکتر نوری متخصص داخلی،دکتر محمدنژادمتخصص اطفال وکارشناسان واحد مبارزه با بیماریهای شبکه ومسئولین دفتر پرستاری ، آزمایشگاه ،بخش بستری بیمارستان امام رضا(ع) ایوان در محل دفتر سرپرستی بیمارستان برگزار گردید.   درابتدای جلسه آقای اردشیر ا... ادامه »
17
چکیده:  در راستای طرح تشدید ستاد فوریتهای سلامت محیط کار (بسیج سلامت نوروزی)به منظور بازدید کنترل مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی و همچنین اماکن عمومی کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به طور شبانه روزی فعال بوده و ضمن بررسی مواد غذایی  وکنترل کیفی آب آشامیدنی در صورت مغایر بودن و یا وجود تخلف بهداشتی سریعا بر اساس مقر... ادامه »
14
برگزاری جلسه درون بخشی هفته ملی سلامت مردان ایرانی
چکیده:  به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی (سما)با شعار "حوادث  و سوانح در کمین سلامت مردان "جلسه درون بخشی در تاریخ 92/11/28در دفتر سرپرستی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان برگزار گردید   فایل خبر
13
نشست یکروزه کارشناسان سلامت روان استان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان
چکیده:  نشست یکروزه کارشناسان سلامت روان استان با حضور دکتر راضی ناصری فر معاونت محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دکتر رستمی سرپرست محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان به میزبانی واحد بهداشت روان ایوان برگزار گردید. در این نشست ابتدا دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان ضمن بیان خیر مقدم به شرکت کنندگان، در خصوص اهمیت سلامت رو... ادامه »
28
اقدامات انجام شده در طول دهه فجر انقلاب اسلامی در شبکه بهداشت و درمان ایوان
چکیده:       در طول دهه فجر انقلاب اسلامی در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان اقداماتی به شرح ذیل  انجام گرفت:         1-آذین بندی ونصب پلاکارد در سردرب شبکه بهداشت وکلیه مراکز بهداشتی درمانی         2-سرکشی وتکریم از سه خانواده شهید والامقام واهداء هدایا ب... ادامه »
03
معدوم نمودن 3تن مواد غذایی غیر قابل مصرف انسانی در شبکه بهداشت ایوان
چکیده:  در مورخه 92/09/25با حضور مسئول محترم حراست ،کارشناسان بهداشت محیط و نماینده دادگستری مقدار 3تن مواد غذایی غیر قابل مصرف انسانی  در قالب ستاد فوریتهای سلامت محیط کار در ساعات غیر اداری توسط بازرسان بهداشت محیط جمع آوری  ضبط و معدوم گردید.   فایل خبر
26
برگزاری دعای زیارت عاشورا به مناسبت ماه محرم
چکیده: مراسم زیارت عاشورا در تاریخ92/08/20با حضور50 نفراز کارکنان شبکه بهداشت و درمان راس ساعت12:30ظهردر نماز خانه این شبکه  برگزار گردید که در این مراسم پر فیض علاوه بر برگزاری نماز جماعت برگزاری مداحی اهل بیت نیز توسط آقای کمری اجرا شد. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
11
برگزاری کارگاه آموزش ایمن سازی زنجیره سرد
چکیده: در روز چهارشنبه مورخ92/08/08کارگاه آموزشی ایمن سازی و زنچیره سرد برای گروههای هدف بهورزان و کاردانان مبارزه با بیماریها مراکز بهداشتی درمانی ایوان برگزار گردید.دراین کارگاه کارشناسان ضمن مرور نکات مهم اصول ایمن سازی بر لزوم فرایند صحیح زنجیره سرد از زمان دریافت ؛حمل  ونگهداری واکسن تا تزریق موثر واکسن آموزش های لازم ارائه نمودند. Norma... ادامه »
11
برگزاری کارگاه آموزشی مراقبت آنفلوانزا
چکیده: در روز سه شنبه مورخ92/08/07کارگاه مراقبت بیماری آنفلوانزا برای ردههای بهورز وکاردانان مبارزه برگزار گردید.در این کارگاه برلزوم توجه به آموزش و مراقبت برمبنای علائم بالینی تاکید و نحوه واکسیناسیون گروههای هدف مطالب لازم توسط کارشناسان واحدبیماریها ارائه گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE ... ادامه »
04
چکیده: در مورخه 1392/07/30در مراسمی که با حضور دکتر ناصری فر معاون محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و رئیس مرکز بهداشت استان ایلام,مسئولین ادارات شهرستان ایوان وکارشناسان و پرسنل مراکز بهداشتی درمانی از خدمات دکترسوخته سرپرست قبلی شبکه بهداشت و درمان ایوان قدر دانی شد ودکتر خلیل رستمی را به عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان معرفی ن... ادامه »
29
کلاس آموزشی با موضوع مدیریت بر سبد غذایی
چکیده: در تاریخ1392/07/29به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا)24-30مهرماه،آموزش لازم در خصوص تغذیه سالم و مدیریت زنان بر سبد غذایی خانواده توسط کارشناس تغذیه به اولیاء دانش آموزان مدرسه فاطمه الزهرا شهرستان ایوان ارائه گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
29
هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا)24-30مهرماه
چکیده:   در تاریخ 28/07/92به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا)24-30مهرماه همایش پیاده روی جهت زنان شاغل در مرکز بهداشت شهرستان ایوان برگزار گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
22
بازدید کارشناسان وزارت و معاونت بهداشتی استان از روند اجرای برنامه های ابتکارات جامعه محورcbiدر شهر سالم (زرنه)و روستای سالم(سراب)
چکیده:   در مورخه92/07/21از سوی کارشناسان وزارت و معاونت بهداشتی استان از برنامه های اجرا شده در دو منطقه یاد شده بازدید به عمل آمد و اهم فعالیت های انجام گرفته توسط کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان ایوان و شهر دار زرنه و دهیاری سراب در قالب پاور پوینت ارائه گردید. Normal 0 false false fal... ادامه »
22
برگزاری جلسه به مناسبت هفته روان سالمندان
چکیده:  در تاریخ 1392/7/21 به مناسبت هفته سلامت روان سالمندان جلسه ای با حضور معاونت بهداشتی و کارشناسان مرتبط ادارات و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.
22
کلاس آموزشی مهارت های فرزند پروری
چکیده: در تاریخ 92/07/21به مناسبت هفته  جهانی کودک(15-21)با رویکرد زنده باد کودکی-زنده باد زندگی آموزش های لازم در رابطه با مهارت های فرزند پروری جهت اولیاء دانش آموزان شهید پیر حیاتی برگزار گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
22
برگزاری کارناوال به مناسبت هفته جهانی کودک
چکیده:       در تاریخ 92/07/21به مناسبت هفته جهانی کودک(15-21)با رویکرد زنده باد کودکی،زنده باد زندگی کارناوال دانش آموزای با موضوع پیشگیری از حوادثترافیکی جهت دانش آموزان مدرسه ابتدایی فروزان رضائی برگزار گردید.   Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
16
هفته جهانی کودک15-21مهرماه
چکیده: به مناسبت هفته جهانی  کودک15-21مهرماه با رویکرد (زنده باد کودکی ..زنده باد زندگی)روز دوشنبه مورخ 15/07/92آموزش مهارت های زندگی توسط کارشناس بهداشت روان به دانش آموزان مدرسه ابتدایی سمیه شهرستان ایوان ارائه گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
15
برگزاری همایش پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان به مناسبت هفته جهانی سلامت قلب
چکیده: بمناسبت هفته جهانی قلب و عروق همایش پیاده روی کارکنان شبکه  بهداشت  و درمان ایوان در تاریخ 92/07/10به مسافت 10 کیلومتر به مقصد خانه بهداشت گاسوار برگزار گردید. در این مراسم بر لزوم توجه به رژیم غذایی سالم-تحرک و نشاط و شادابی کارکنان در محیط کار به عنوان رمز زندگی سالم تاکید گردید. Normal 0 false false ... ادامه »
13
دیدار با خانواده شهدا
چکیده: به مناسبت هفته دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی  و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس مدیر و عده ای از کارکنان شبکه بهداشت و  درمان ایوان  باچها خانواده از خانواده معظم شهدادر تاریخ 92/03/07 دیدار نمودند. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
08
اعزام تیم به مناطق عشایری و صعب العبور شهرستان در هفته دفاع مقدس
چکیده: به مناسبت هفته دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی با اعزام  5تیم  پزشکی-دارویی -بهداشتی و ویزیت و درمان و داروی رایگان 93نفر از عشایر مناطق صعب العبور شهرستان ایوان ،این هفته را گرامی داشتند. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
جستجو