مناسبتهای روز
 ............

افسردگی ؛ بیا حرف بزنیم 

depression : let"s talk

.............................................................

////////////
اخبار
 
29
سنجش قندخون ناشتا پرسنل مرکز بهداشت ایوان
چکیده: ادامه »
28
تشکیل جلسه ستاد بحران زلزله
چکیده:   ادامه »
27
برگزاری کارگاه تازه های زنجیره سرما
چکیده: ادامه »
27
واکسیناسیون رایگان سرای سالمندان آرامش سراب ایوان
چکیده:   ادامه »
25
کمیته مراقبت بیماریهای آب و غذا
چکیده: ادامه »
22
برگزاری کمیته شهرستانی طرح ملی سوئیچ واکسن فلج اطفال
چکیده: در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نامگذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی سوئیچ،کمیته شهرستانی به منظور هماهنگی در اجرای به موقع طرح با حضور ریاست محترم شبکه، معاون بهداشتی، ریاست بیمارستان امام رضا(ع)، مسئول حراست و جمعی از کارشناسان ذیربط روز چهار شنبه مورخه 19/12/94 در محل ستاد شبکه برگزار گردید.  ... ادامه »
01
اولین کارگاه ارزشیابی رسانه در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دوشنبه مورخ 26/11/1394 کارگاه ارزشیابی رسانه به همت واحد آموزش سلامت ستاد شبکه  جهت کلیه پرسنل بهداشتی برگزار گردید.  به گفته به آفرین کارشناس آموزش سلامت،هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی پرسنل بهداشتی بارسانه های آموزشی نوشتاری از قبیل : پمفلت ، پوستر ، بروشور و ... می باشد . وی بیان کرد که رسانه های آموزشی ،ابزا... ادامه »
26
بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی استان از شبکه بهداشت و درمان ایوان
چکیده:   دکتر دل پیشه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به همراه  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه  از شبکه بهداشت و درمان ایوان بازدید و در جلسه مرتبط با گزارش عملکرد حوزه بهداشت و درمان شهرستان شرکت کردند . در ابتدای این جلسه دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان عملکرد حوزه مدیریت شبکه بهداشت و درمان  را ارائه  و افز... ادامه »
25
حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن
چکیده:   همزمان با راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان با حضور باشکوه خود همراه مردم غیور شهرستان ایوان در این مراسم شرکت نمودند. به گزارش خبرنگار ما: آحاد مردم ایوان ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند امام راحل عظیم‌الشأن (ره) و رهبر معظم انقلاب، هم‌صدا با امت بزرگ اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن ماه ، شعا... ادامه »
24
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم ایوان
چکیده:   به مناسبت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از سوی بسیج جامعه پزشکی تعداد سه تیم پزشکی، دارویی و بهداشتی به مناطق محروم و عشایر شهرستان ایوان اعزام شدند. به گزارش خبرنگار ما، این تیم ها خدمات ویزیت پزشکی ، بهداشتی و دارویی رایگان در اختیار مردم قرار دادند.به گفته یاسمی، مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان تعداد 136 نفر از مردم توسط ... ادامه »
24
کسب عنوان قهرمانی تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان
چکیده:   تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان در مسابقات فوتسال جام فجر عنوان قهرمانی کسب کرد.به گزارش خبرنگار ما، این مسابقات که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در بین ادارات شهرستان برگزار شد. تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی توانست در فینال با غلبه بر تیم اداره راه و شهرسازی به این عنوان دست یابد.
18
اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان ایوان در بهمن سال جاری
چکیده:   همگام با طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان سراسر کشور به منظور پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی،" وارنیش فلوراید تراپی " دانش آموزان در بهمن ماه سال جاری در شهرستان ایوان برای کلیه مقاطع ابتدایی  شهری و روستایی  توسط بهداشتکاران دهان ودندان و با کمک کارشناسان بهداشتی و بهورزان خانه های بهداشت در71مدرسه ابتدایی شهرستان ا... ادامه »
14
کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت در تاریخ 30/10/1394 روز چهار شنبه در ستاد شبکه بهداشت ایوان باحضور معاون بهداشتی ،مسئولین واحد های بهداشتی ستاد شبکه ، کارشناس آموزش سلامت و مسئولین مراکز بهداشتی درمانی برگزار گردید دراین جلسه ابتدا معاون بهداشتی ضمن تشکر ازحضور اعضاء ، مطالبی درزمینه اهمیت برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت و انتخ... ادامه »
12
اولین کارگاه تخصصی عفونتهاي آميزشي (STI)  در ایوان برگزار شد.
چکیده:     عفونتهاي آميزشي (STI)  از انواع بيماريهاي واگير هستند كه بطور عمده از طريق تماس جنسي با فرد آلوده انتقال می یابد. اين عفونتها در بيشتر كشورها شايع بوده و نقص در تشخيص و درمان آن در مراحل اوليه ممكن است عوارض و مشكلات شديدي از جمله نازايي ، حاملگي خارج از رحم ، عفونت رحم و لوله هاي رحمي ، سرطان هاي دستگاه تناسلي زنان ناهنجا... ادامه »
20
کارگاه باز آموزی بیماری های ایدز و هپاتیت
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری های ایدز و هپاتیت به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و مسئولین مبارزه با بیماری های مراکز شهرستان در تاریخ 12/9/1394 روز شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کارگاه ،باز آموزی پرسنل بهداشتی با علایم ،راه ها... ادامه »
07
برگزاری سمینار ازدواج مناسب جوانان در ایوان
چکیده:   در روز یکشنبه مورخ 6/10/94 سمینار ازدواج مناسب جوانان در سالن اداره ارشاد اسلامی ایوان با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایوان ، دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت استان و کارشناسان بهداشت برای دانشجویان و دیگر گروههای هدف جامعه برگزار گردید.  دکتر رستمی هدف از برگزاری این سمینار را، در ر... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در سپاه ناحیه ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان سپاه ناحیه شهرستان ایوان در تاریخ 24/9/1394 روز سه شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنوان کرد... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت  ایوان برای تمام مدیران مدارس شهرستان ایوان در تاریخ 22/9/1394 روز یک شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای مدیران مدارس با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا در دانش آم... ادامه »
29
چکیده: در روز یکشنبه 19/06/1396 جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی ایوان در خصوص چگونگی اجرای برنامه ملی کنترل ایدز برگزار شد.به گزارش باشگاه خبر نگاران جوان در این جلسه که با حضور فرماندار, بخشداران, مدیریت شبکه بهداشت و ادامه »
08
چکیده: کمیته هماهنگی اجرای برنامه ملی پیشگیری از انتقال HIV از مادر به نوزاد (PREVENTION OF MOTHER TO CHILD TRANSMISION) در مرکز بهداشت شهرستان ایوان برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ما ادامه »
07
چکیده: کارگاه یک روزه بیماریهای منتقله از آب و غذا در روز شنبه مورخ 31/4/96 در مرکز آموزش بهورزی ایوان برای کلیه کاردانان و کارشناسان مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط،آموزش سلامت، و بهورزان برگزار گردید. در این کارگاه با توجه به اهمیت موضوع و شیوع این بیماریها در فصل گرما، بر لزوم مراقبت صحیح و موثر در امر آموزش به عموم مردم،گزارش دهی سریع موارد مشکوک،گزار... ادامه »
07
چکیده: کارگاه مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسنVPD Vaccine Preventable Diseases)) با محوریت بیماری مننژیت و فلج شل حاد با حضور معاونت بهداشتی شبکه و کارشناسان و کاردانان مبارزه با بیماریها و بهورزان در مرکز بهداشت ایوان برگزار گردید.به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه معاونت بهداشتی شبکه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به حاضرین بر اهمیت این بیماریه... ادامه »
21
چکیده: در راستای ارائه خدمات نوین سلامت در خصوص بسته کودک سالم و نگاه و اعتماد ویژه معاونت محترم بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان،این شهرستان به عنوان پایلوت برنامه کودک سالم و مانا انتخاب شد .بر همین اساس اجرای کارگاه در شهرستان در مورخه روز شنبه مورخه 10/4/96 لغایت 13/4/96 با حضور مدرسین محترم حوزه معاونت بهداشتی جهت پزشکان –کاردانان و کارشناس... ادامه »
08
چکیده: به گزارش خبرنگار ما : در راستای اجرای برنامه چهارم استراتژیک ایدز و آموزش های گسترده به عموم مردم بخصوص جوانان، توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر ، دو مورد کلاس آموزشی در خصوص پیشگیری از بیماری ایدز برای دانش آموزان دبیرستانی و جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان ایوان برگزار شد.به گفته یاسمی: کارشناس مسئول بیماریها، در این کارگاه آموزشی... ادامه »
08
چکیده: مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان از اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم  به مناسبت هفته سلامت خبر داد. به گزارش خبرنگار ما؛ یاسمی اظهارداشت: به مناسبت هفته سلامت تیم های پزشکی جامعه بسیج پزشکی به مناطق محروم شهرستان اعزام شدند. وی افزود: این تیم ها در طول هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد به روستای باسکله و برزوان خوران و مناط... ادامه »
16
چکیده: در این مراسم معاون محترم امور پرورشی شهرستان و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و همچنین جمعی از معلمین و کارشناسان شبکه بهداشت حضور داشتند.در ابتدا جناب آقای نوری در مورد برنامه تحول سلامت سخنانی ایراد داشتند در ادامه مهندس پور حسین معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خیرمقدم به حاضریان بیان کرد: باتوجه به شعار سازمان جهانی بهداشت، ب... ادامه »
13
برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی  در ایوان
چکیده: جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش در مدارس زینب کبری و مدرسه پسرانه حافظ با حضور مدیریت محترم آموزش و پرورش و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان بهداشت مدارس و آموزش سلامت ومعلمان سفیران سلامت دانش آموزی و دانش آموزان برگزار گردید در این جشنواره سخنرانی با موضوع خود مراقبتی توسط مهندس پورحسین معاونت محترم شبک... ادامه »
12
برپایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی ،مغزی و سرطان
چکیده: با توجه به گذار بیماریها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماریها به مراقبت مادام العمر، دانش مردم در مراقبت از سلامت خود و اعضای خانواده برای سالم زیستن ،مدیریت بیماریهای مزمن روز به روز در حال افزایش است.لذا در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در گرامیداشت هفته سلامت با بر پایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و سرطان ... ادامه »
21
چکیده: جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ایوان در روز چهارشنبه مورخ 11/12/95 در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با ریاست معاون محترم فرمانداری و با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید.در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید ؛ جناب آقای مهندس مهدیان معاون محترم فرمانداری ضمن  عرض تسلیت ایام فاطمیه و شهادت دخت گرامی رسول خدا ؛ از زحمات و تلا... ادامه »
10
همایش ازدواج مناسب و تربیت سفیران  سلامت دانشجو در ایوان برگزار شد
چکیده: به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و واحد های آموزش سلامت وسلامت جوانان , نوجوانان و مدارس , همایش یک روزه ازدواج مناسب و تربیت سفیران سلامت دانشجو در سالن ارشاد اسلامی ایوان با حضور امام جمعه محترم  شهرستان,معاون فرماندار, دادستان, مدیران ادارات ,دانشجویان ,کارکنان شبکه بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی و بهورزان خانه های بهداشت  در رو... ادامه »
30
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم شهرستان ایوان
چکیده: مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان از اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد. به گزارش جویزر ، علی اکبر یاسمی مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان اظهار داشت: به مناسبت  پیروزی انقلاب اسلامی، ودر راستای محرومیت زدایی و ارتقای سطح بهداشت و درمان 2تیم  پزشکی و دارویی این کانون به مناطق محروم عشایری و روستایی شه... ادامه »
30
تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان قهرمان مسابقات جام شهدا شد.
چکیده: مرحله نهایی مسابقات فوتسال دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، دیروز عصر در سالن ستاد دانشگاه ، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری جویزر، مرحله نهایی مسابقات فوتسال یادوره شهدای جامعه پزشکی استان ایلام ، دیروز عصر در سالن دانشگاه برپا شد و تیم فوتبال بسیج جامعه پزشکی ایوان توانست با نتیجه 4 بر 3 با غلی... ادامه »
18
 برگزاری کلاس آموزشی به مناسبت هفته سرطان(1-7)بهمن ماه
چکیده: سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان محسوب می شود. رشد سریع و نگران کننده سرطان نیاز به توجه جدی هر جامعه ای دارد. بنا براین کاملا روشن است که برای غلبه بر این بیماری خزنده و مرگبار نیاز به مشارکت تمامی آحاد جامعه و یک عزم ملی می باشد. همه ما نیاز به مراقبت جدی تر از بدن خودمان داریم. این امر بدون دانش افزایی ما در مورد سرطان ممکن نمی باشد ادامه »
19
اجرای مرحله اول طرح وارنیش فلوراید در شهرستان ایوان در سال تحصیلی 96-95
چکیده: در راستای اجرای برنامه های تحول سلامت وباهدف کاهش پوسیدگی دندان در بین کودکان و نوجوانان مدیریت و معاونت محترم  شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از روند اجرای این طرح در سطح مدارس  بازدید به عمل آوردند . هدف از این طرح که باهمت شبکه بهداشت و درمان شهرستان  در حال اجرا میباشد کاهش پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانان است به گفته دکتر ر... ادامه »
12
دیدار مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان و کارشناسان ستادی شبکه ازاسایشگاه سالمندان ارامش ایوان
چکیده: به مناسبت هفته سالمندان 4لغایت 10مهرماه باحضور معاون فرماندار  بخشدار مرکزی مسئولین  ادارات شهرستان ،دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان وعده ای کارشناسان ستادی شبکه از آسایشگاه سالمندان ایوان  دیدن نمودند  وازنزدیک با  سالمندان  ملاقات نمودند ودر خصوص چگونگی  ارایه خدمات به سالمندان  قرارگرفتند. دراین  د... ادامه »
10
برگزاری  مراسم  گرامی داشت روز بهورز درایوان غرب
چکیده: درمراسمی با حضور مهندس بسطامی فرماندار ایوان،مهندس کریمی معاون اجرایی. مرکز بهداشت استان ایلام،مهندس پورمنتي مسئول ستادگسترش شبکه‌های استان،مهندس صیدی کارشناس مسوول آموزش بهورزی استان ایلام،دکتررستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان،کارشناسان ستادی شبکه بهداشت ودرمان ایوان وبهورزان خانه بهداشت از خدمات این سفیر سلامت تقدیر بعمل آمد درابتدای مراسم... ادامه »
04
بازدید مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ازمرکز بهداشتی درمانی شهید دکتر باهنر ایوان
چکیده: بازدید مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ازمرکز بهداشتی درمانی شهید دکتر باهنر ایوان  با حضورنورالدین رحیمی مدیرکل بیمه سلامت استان ایلام به همراه دکتر ناصری فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ومسول بیمه سلامت شهرستان ایوان و معاون بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان ایوان وعده‌ای از کارشناسان ستادی شبکه ا ز م... ادامه »
04
توزیع 200بسته بهداشتی در رو ز بازگشایی مدارس درهنرستان فضیلت ایوان توسط شبکه بهداشت ودرمان ایوان درمراسم بازگشایی مدارس درشهر ایوان
چکیده: توزیع 200بسته بهداشتی در رو ز بازگشایی مدارس درهنرستان فضیلت ایوان توسط شبکه بهداشت ودرمان ایوان درمراسم بازگشایی مدارس درشهر ایوان که با حضور مدیر کل مدارس غیرانتفاعی وزارت آموزش و پرورش و معاونت سیاسی امنیتی استانداری ایلام مدیر کل آموزش و پرورش ایلام ومدیران کل ادارات استان ایلام مهندس بسطامی فرماندار ایوان حاج آقا لر وند امام جمعه ایوان مدیر آم... ادامه »
29
توزیع سه هزار جلد کتاب "خودمراقبتی در ناخوشی های جزئی "جهت سفیران خانوار
چکیده: در راستای برنامه  ملی خود مراقبتی، 3000 جلد کتاب "خود مراقبتی در ناخوشی های جزئی" توسط واحد آموزش سلامت خریداری شد در پی این اقدام دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، ضمن قدر دانی از فعالیت های صورت گرفته خود مراقبتی  را گام اول سلامت دانستند و ذکر نمودند که سلامت همین است که از خود مراقبت کنیم ودر ادامه یاد آور شدند که آموزش همگانی س... ادامه »
02
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در تاریخ 1/4/1395 در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد.  این کارگاه باحضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بیماریها، بهداشت محیط ،کارشناسان آزمایشگاه بیماستان امام رضا  ( ع) و مراکز بهداشتی درمانی  برگزار گردید.  در این کارگاه اهداف برنامه توسط یاس... ادامه »
02
آموزش زنان روستایی و عشایری شهرستان ایوان در مورد تب مالت
چکیده: آموزش 500 نفر از زنان روستایی و عشایری  ادامه »
17
بازدید گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت از شهرستان ایوان
چکیده:  در روز یکشنبه مورخ 16/03/95 ، کارشناسان گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت به اتفاق کارشناس استانی برنامه از شهرستان ایوان  و مرکز بهداشتی درمانی زرنه و خانه بهداشت چهل زرعی به منظور اجرای برنامه های مدیریت کاهش خطر بلایا و نیز روند اجرایی این برنامه ها  بازدید کردند . در این بازدید ... ادامه »
17
اقدامات انجام گرفته به مناسبت هفته ملی جمعیت
چکیده:   ادامه »
05
برگزاری جلسه شورای سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:  در روز چهارشنبه 29/2/95 جلسه شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان ایوان در محل فرمانداری برگزار شد . در این جلسه مهندس مهدیان معاون فرماندار ایوان ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام زمان (عج) ، در رابطه با اهمیت بهداشت و امنیت مواد غذایی مطالبی بیان کرد و اظهار داشت ، با توجه به فرارسیدن فصل گرما ، لازم است دستگاههای ذیربط به صورت مستمر بر کار ... ادامه »
03
برگزاری کارگاه دو روزه ایمن سازی شهرستان ایوان
چکیده:   ادامه »
29
اهم عملکرد واحد گسترش در زمینه استقرار، تجهیز، تعمیر و ارائه خدمات به گروههای هدف در سال 94 و 95
چکیده: 1-      استقرار، تجهیز و تامین نیروی انسانی پایگاه سلامت فرهنگیان در راستای اجرای برنامه حاشیه شهر و شهرهای 20 تا 50 هزار نفر 2-     2- تعمیر و تجهیز مرکز سلامت جامعه شهید منتظری و پایگاه سلامت از محل اعتبارات 30315 به مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال در نیمه دوم سال 94 (با همکاری واحد خدمات ). 3-  &... ادامه »
25
اجرای مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید جهت دانش آموزان مقاطع ابتدایی شهرستان ایوان
چکیده:  در راستای اجرای طرح تحول سلامت ، مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید تراپی جهت کلیه دانش آموزان پایه های اول تا ششم مدارس مقطع ابتدایی شهری و روستایی شهرستان ایوان در اردیبهشت ماه سال جاری انجام گرفت در این مرحله تعداد 3700 دانش آموز از 71 مدرسه شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفتند و اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفت .
18
اهم فعالیت های شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در هفته سلامت 1395
چکیده: با توجه به فرا رسیدن هفت سلامت (1 تا 7 اردیبهشت) شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان با تشکیل جلسه ای در تاریخ 24/1/ 1395 ضمن گرامیداشت هفته سلامت  اهم فعالیت های لازم الاجرا  را به شرح ذیل مصوب نمود که با آغاز هفته سلامت با همکاری تمام پرسنل این شبکه اقدامات مصوب شده به مرحله اجرا رسید . 1- چاپ و نصب بنر به مناسبت هفته سلامت با شعار غلبه ... ادامه »
13
بازدید کارشناس مسئول زنجیره سرد  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از زنجیره سرما و برنامه سوئیچ شهرستان ایوان
چکیده:  روز شنبه مورخ 11/2/95 ، مهندس غریب نواز کارشناس مسئول زنجیره سرد مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق کارشناسان استانی برنامه از زنجیره سرد مرکزی ایوان و نیز روند اجرایی برنامه سوئیچ خانه های بهداشت پلنگرد و ترن بازدید کردند . در این بازدید مستندات مربوط به برنامه سوئیچ واحدهای موصوف که به صورت تصادفی انتخاب... ادامه »
13
 آغاز اجرای طرح سوئیچ واكسن خوراكی سه ظرفیتی فلج اطفال به واكسن دو ظرفیتی در ایوان
چکیده:  برنامه روز ملی سوئیچ واکسن خوراکی سه ظرفیتی فلج اطفال به واکسن دوظرفیتی در شهرستان ایوان همزمان با سراسر کشور آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت، این برنامه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ، و کارشناسان واحد بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان در مرکز سلامت جامعه شهید منتظری ایوان آغاز شد. یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مر... ادامه »
13
اجرای طرح واکسیناسیون آرایشگران زن و مرد شهرستان ایوان علیه هپاتیت B
چکیده:  همزمان با هفته سلامت و در راستای برنامه های گسترش ایمن سازی( EPI )تمام آرایشگران شهرستان ایوان اعم از زن و مرد طبق برنامه سه نوبتی تحت پوشش واکسیناسیون هپاتیت B قرار گرفتند. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان هدف از این برنامه را افزایش سطح آنتی بادی این گروه از جامعه چون در معرض خطر ابتلای بیشتری نسبت به بیماری هپ... ادامه »
08
کارگاه آموزشی با موضوع نقش غذا و دارو در بیماری دیابت در شهرستان ایوان برگزار شد .
چکیده:   در پنجمین روز از هفته سلامت ، یک کلاس آموزشی در رابطه با نقش غذا ودارو در بیماری دیابت در خانه بهداشت آموزشی چالانچی با حضور بیش از 50 نفر مردم این روستا تشکیل گردید  در ابتدای این کلاس حاتمی مسئول امور دارویی شبکه بهداشت ایوان در رابطه با برنامه های هفته سلامت که هرساله از طرف سازمان بهداشت جهانی با یک شعار اعلام می گردد در خصوص شعار ... ادامه »
04
برپایی ایستگاه سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:   به مناسبت هفته سلامت،  ایستگاه سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید. به گزارش خبرنگار وبدا، ایستگاه سلامت در هفته سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و  با همکاری واحد آموزش سلامت و بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید.  در این ایستگاه که در مسجد ابوالفضل (... ادامه »
04
اجرای مرحله اول طرح لکه گیری(ماپینگ آپ) تزریق واکسن فلج اطفال در شهرستان ایوان
چکیده:     مرحله اول طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر 5 سال مناطق عشایری و سیار شهرستان ایوان انجام گرفت. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان، این طرح در قالب 12 تیم و با جمعیتی بالغ بر 212 خانوار  و تعداد 39  کودک زیر 5 سال واکسینه شدند. وی اضافه نمود: عملیات ایمن سازی لکه گیری واکسیناسیون ف... ادامه »
04
برگزاری همایش سفیران سلامت دانش آموز در شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 31/1/1395 لغایت 1/2/1395 همایش دانش آموزان سفیر سلامت ( پسر و دختر) در محل کانون فرهنگی شهید رجایی ایوان با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش شهرستان ایوان توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت برگزار گردید که در این همایش مدیران ادارات مذکور به بیان سخنانی در خصوص اهمیت و اهداف خود مراقبتی و نقش سفیران سلامت در ح... ادامه »
25
جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دو شنبه مورخ 24/1/95 جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت واحد بیماری های غیر واگیر برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره  به اهمیت پیشگیری و مراقبت از بیماری های غیر واگیر بخصوص بیماری دیابت که سال جاری با شعار غلبه بر این بیماری نا م گذاری شده است ، نکاتی را بیان کرد... ادامه »
21
  گزارش نهایی نتایج دستاوردهای طرح بسیج سلامت نوروزی واحد بهداشت محیط شهرستان ایوان در سال 1395
چکیده:     هر ساله با توجه به نزدیکی بهار و ایام تعطیلات نوروزی فعالیت مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی ؛ اقامتی و تفریحی و بازارهای نوروزی و اماکن گردشگری ، تاریخی و نظایر آن افزایش می یابد . لذا به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و کنترل و پیشگیری طغیان بیماریهای آب و غذا ، افزایش و تشدید کنترل و نظارتهای ب... ادامه »
21
کارگاه آموزشی طرح سوئیچ
چکیده: کارگاه آموزشی طرح ملی سوئیچ واکسن پولیو (فلج اطفال) خوراکی در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد. در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نام‌گذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی طرح مذکور، کارگاه آموزشی باهدف اطلاع رسانی و هماهنگی در اجرای به موقع این طرح ملی با حضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بی... ادامه »
26
اجرای طرح خود مراقبتی (سفیران سلامت) در شهرستان ایوان
چکیده:   در راستای طرح تحول نظام سلامت و اجرای برنامه خود مراقبتی ( ویژه دانش آموزان و معلمان ) تعداد 13 کلاس آموزشی برای 235 نفر از معلمان و دانش آموزان سفیر سلامت در 12 مدرسه دوره دوم متوسطه سطح شهرستان به مدت 4 روز از تاریخ 16/12/1394 تا 19/12/1394 برگزار گردید که به گفته نجفی مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان ایوان هدف از برگزاری این کلاس ها... ادامه »
28
کارگاه باز آموزی پیشگیری از بیماری فشار خون و آشنایی با فاکتور های آزمایشگاهی (CBC )
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری فشار خون به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و پرسنل بهداشتی مراکز بهداشت شهرستان  در تاریخ 26/11/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته منصوری ذلانی کارشناس مسئول بیماری های غیر واگیر، بیماری  فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکث... ادامه »
14
جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر در ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز شنبه مورخ 10/11/94 جلسه هماهنگی برنامه های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی شبکه برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره به طلیعه بهار انقلاب و نقش بی بدیل امام خمینی (ره) در بیداری مردم و خودباوری در عرصه های مختلف پرداخت و گفت هم اکنون با گذشت بیش از سه ده... ادامه »
28
کارگاه آموزشی با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی
چکیده:   از تاریخ 29آذر لغایت 14 دیماه  سال جاری یک دوره کلاس آموزشی جهت بانوان شاغل در ادارات شهرستان ایوان با موضوع بیماری های غیر واگیر ( با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی ) توسط واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و همکاری امور بانوان فرمانداری برگزار گردید. شایان ذکر است بیماریهای غیرواگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشو... ادامه »
28
 باز آموزی پیشگیری از سرطان و کارگاه تدوین و طراحی پیام های بهداشتی
چکیده:   کارگاه  با آموزی  با موضوعات پیشگیری از سرطان ها  و نیز طراحی و تدوین پیام به همت واحدهای  پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر و آموزش سلامت  شبکه بهداشت ایوان برای کلیه کارشناسان ستاد شبکه ، کاردانان بهداشتی و بهورزان شهرستان در روز چهار شنبه مورخ  23/10/1394 برگزار گردید . به گفته منصوری کارشناس مسئ... ادامه »
16
راه اندازی مرکز درمان پیشگیری هاری در شهر زرنه
چکیده:   به گزارش خبرنگار ما ،در مورخ 1/10/1394 مرکز درمان پیشگیری هاری  شهر زرنه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه ،معاون بهداشتی و گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان ایوان افتتاح شد. این مرکز جهت خدمت رسانی به موقع و شبانه روزی به افرادی که دچار حیوان گزیدگی می شوند راه اندازی شد . دکتر رستمی افزود این پروِژه  با اعتباری... ادامه »
07
جلسه شورای سلامت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   در این جلسه که در ساعت 13 روز سه شنبه 17/9/94 در محل فرمانداری و به منظور برنامه ریزی و ارائه راهکارهای لازم ، در راستای پیشگیری ازبیماری آنفلو آنزا در سطح شهرستان تشکیل گردید ،ابتدا مهدیان معاون فرماندار رئوس برنامه ها و ضرورت تشکیل جلسه را بیان کرد . پس از آن اعضاء حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با مقابله با این بیماری پرداخ... ادامه »
01
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در اداره فنی حرفه ای ایوان
چکیده:     کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان اداره فنی حرفه ای شهرستان ایوان در تاریخ 25/9/1394 روز چهار شنبه برگزار گردید به گفته          به آفرین ٰکارشناس بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنا... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در فرماندهی انتظامی ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان ایوان در تاریخ 23/9/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنو... ادامه »
15
بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از موکب های سطح شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 12/9/94 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به همراه کارشناس مسئول بهداشت محیط از هیئت ها و موکب های سطح شهرستان ایوان بازدید نمودند و بمنظور ارائه خدمات مطلوب به زوار اربعین حسینی (ع) و رعایت اصول و موازین بهداشت فردی و محیطی و همچنین رعایت بهداشت مواد غذایی در هنگام پخت و پز وبسته بندی و توزیع به اعضای موکب ها توصیه های لازم ا... ادامه »
14
چکیده: کارگاه یک روزه مراقبت سندرمیک بیماری ها در روز یک شنبه مورخ 1/9/1394 به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها با حضور کلیه پرسنل  مبارزه با بیماری ها ، بهورزان و بهداشت خانواده در راستای اجرای نظام  مراقبت سندرومیک در ایام اربعین و پیشگیری از بیماری ها  برگزار گردید به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماری های وگیر ایوان ،ب... ادامه »
03
چکیده:   به گزارش خبر نگار ما ، در مورخ 21/7/1394 مرکز کلاس های آمادگی برای زایمان در حوزه بهداشت با حضور معون محترم بهداشتی و جمعی از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان ایوان افتتاح شد . به گفته خانم تنبا، کارشناس سلامت مادران و مسئول برگزاری این کلاس ها ،این مرکز به منظور ترویج زایمان طبیعی و ارتقای آگاهی و توانمند سازی مادران باردار جهت انتخاب زایمان... ادامه »
03
چکیده:   به مناسبت هفته پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی در تاریخ 16/7/94 همایش پیاده روی یک روزه با حضور کلیه پرسنل شبکه بهداشت ایوان در دامنه کوه مانشت برگزار گردید . هدف از این همایش تاکید بر اهمیت ورزش و فعالیت بدنی بر سلامت قلب و پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی می باشد .
20
مراسم روز بهورز
چکیده:   در تاریخ 25/6/1394 به مناسبت روز بهورز مراسم تجلیل ازبهورزان شهرستان ایوان درسالن کنفرانس مرکزآموزش بهورزی با حضور مهدیان معاون محترم فرماندار، دکتررستمی مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان، مهندس صیدی کارشناس مسئول بهورزی استان ، کارشناسان و بهورزان شهرستان برگزار گردید. در این مراسم مهدیان معاون فرماندار درخصوص اهمیت جایگاه بهورزان و نقش آنه... ادامه »
18
برگزاری جلسه ضیافت ماه مبارک رمضان
چکیده: با توجه به فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان در تاریخ 93/4/4 در محل فرمانداری شهرستان ایوان با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی جلسه ای پیرامون ماه مبارک رمضان تشکیل و در این جلسه  توصیه های بهداشتی  لازم در خصوص  فعالیت های خاص از قبیل تهیه و فروش زولبیا ؛ بامیه ؛ انواع شرینی سنتی غ آش و حلیم و همچنین مجالس افطاری و مراسم احیاء شب های قدر... ادامه »
18
چکیده:  بمنظور ساماندهی و بررسی وضعیت سایت زباله شهرستان ایوان در تاریخ7 93/4/1 فرماندار و اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی از سایت زباله بازدید به عمل آوردند،و در خصوص روش صحیح دفن بهداشتی زباله و ایجاد ترانشه متناسب با حجم زباله بمنظور کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی به مسئولین شهرداری تاکید گردید .مظفری کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه... ادامه »
07
چکیده:    در تاریخ 93/4/4 ناظر  کشوری طرح تکمیلی ریشه کنی فلج اطفال، آقای مهندس آقایی به همراه کارشناس ناظر مرکز بهداشت استان از شهرستان ایوان بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان اجرای برنامه قرار گرفتند. علاوه بر بازدید ستاد اجرایی طرح در واحد       بیماریهای شهرس... ادامه »
07
اجرای نوبت دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در بخش زرنه
چکیده:  مرحله دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال بخش زرنه از 2 لغایت 4 تیرماه آغاز گردید. در این طرح که با حضور 16 تیم عملیاتی و 32 منطقه شهری، روستایی و عشایری انجام گرفت. تعداد 638 کودک زیر 5 سال منطقه با خوراندن دو قطره خوراکی علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند. به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماریها، این طرح با پوشش 100 درصدی با موفقیت به پایان ر... ادامه »
01
برگزاری آزمون فصلنامه تابستان 93
چکیده:  در تاریخ 27/3/93 با حضور 28 نفر از بهورزان شاغل در خانه های بهداشت مرکز بهداشت شهرستان ایوان آزمون فصلنامه ویژه تابستان 93 در سالن کنفرانس مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید.   فایل خبر
01
برگزاری انتخابات نماینده بهورزان
چکیده:   درتاریخ 93/3/27انتخابات به منظور تعیین اعضای بهورز شورای بهورزی شهرستان بارای عمومی 28 نفر بهورز تحت نظارت مدیر ومربیان بهورزی باهدف ارتقاءکیفیت خدمات درواحدهای ارائه خدمات روستایی ،درک بهتر نیازهای اساسی بهورزان،به حداقل رساندن مشکلات بهورزان درچارچوب قانون وهم چنین مشارکت بهورزان در بهبود فرای... ادامه »
21
برگزاری کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا در ایوان
چکیده:  در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 18 و 93/3/19 کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا با محوریت بیماری التور برای رده های مختلف بهداشتی در مرکز آموزش بهورزی ایوان با همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گردید. در این کارگاه نظام مراقبت کشوری این بیماریها و بخصوص بیماری وبا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گفته یاسمی کارشناس مسئول واحد ب... ادامه »
06
اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روزجمعه مورخه 93/2/5 به مناسبت هفته سلامت
چکیده:  به مناسبت هفته سلامت  اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روز جمعه مورخه 93/2/5 با حضورپزشک وتعدادی از پرسنل بهداشتی شبکه بهداشت از نماز گزاران انجام شد در این خصوص علاوه بر اندازه گیری فشار خون جزوات آموزشی و بروشور نیز در بین مردم توزیع گردید   فایل خبر
06
برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت  در شهرستان
چکیده:  در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت در تاریخ 93/2/4 برنامه راهپیمای با حضور مسئولین  ادارات و کارمندان شبکه و استقبال مردم برگزار گردید که مسیر راهپیمایی از شبکه بهداشت  به مقصد امام زاده سید عبدا.. راس ساعت 8 صبح شروع شد در پایان راهپیمایی د ر محل امام زاده سید عبدا.. . پس از تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید آقای خسروی بخشدار مرکزی&#... ادامه »
22
برگزاری جلسه به مناسبت هفته روان سالمندان
چکیده:  در تاریخ 1392/7/21 به مناسبت هفته سلامت روان سالمندان جلسه ای با حضور معاونت بهداشتی و کارشناسان مرتبط ادارات و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.
22
کلاس آموزشی مهارت های فرزند پروری
چکیده: در تاریخ 92/07/21به مناسبت هفته  جهانی کودک(15-21)با رویکرد زنده باد کودکی-زنده باد زندگی آموزش های لازم در رابطه با مهارت های فرزند پروری جهت اولیاء دانش آموزان شهید پیر حیاتی برگزار گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
15
برگزاری همایش پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان به مناسبت هفته جهانی سلامت قلب
چکیده: بمناسبت هفته جهانی قلب و عروق همایش پیاده روی کارکنان شبکه  بهداشت  و درمان ایوان در تاریخ 92/07/10به مسافت 10 کیلومتر به مقصد خانه بهداشت گاسوار برگزار گردید. در این مراسم بر لزوم توجه به رژیم غذایی سالم-تحرک و نشاط و شادابی کارکنان در محیط کار به عنوان رمز زندگی سالم تاکید گردید. Normal 0 false false ... ادامه »
13
دیدار با خانواده شهدا
چکیده: به مناسبت هفته دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی  و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس مدیر و عده ای از کارکنان شبکه بهداشت و  درمان ایوان  باچها خانواده از خانواده معظم شهدادر تاریخ 92/03/07 دیدار نمودند. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
جستجو