طراحی سایت
اخبار
28
برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان ایوان
چکیده: اولین مجمع سلامت شهرستان ایوان با حضور مهندس مهدیان معاون فرماندار ایوان،حجت الإسلام والمسلمین هاشمی نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام،دکتر صادقی فر معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام،بخشداران مرکز و زرنه، مهندس پورحسین معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ایوان و کارشناسان آن حوزه،رؤسای ادارات ودوائر دولتی،اعضای تشکلهای مردمی و نیز ت... ادامه »
22
مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید جهت کلیه دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان ایوان
چکیده: مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید جهت کلیه دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان ایوان اجرا شد . به گزلرش خبرنگار ما این طرح که با مشارکت 3 نفر از کارشناسان بهداشت عمومی در طول ماههای فروردین و اردیبهشت 97 به بیش از 4856نفر از گروههای هدف مقاطع تحصیلی یاد شده خدمات مورد نظر ارائه شد . وارنیش فلوراید یا فلوراید درمانی می&z... ادامه »
25
اجرای مرحله دوم طرح قطره فلج اطفال مناطق عشایری ایوان
چکیده: از تاریخ 22 لغایت 24 اردیهشت97 ، مرحله دوم طرح لکه گیری و پاکسازی قطره فلج اطفال مناطق عشایری ایوان با مشارکت هشت تیم فنی از کارشناسان و بهورزان شبکه بهداشت و درمان ایوان اجرا شد. به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیمارهای واگیر مرکز بهداشت ایوان در اجرای این طرح بیش از 125خانوار مورد بازدید قرار گرفته و به بیش از 25 نفر از کودکان زیر 5سال قطره خوراکی ف... ادامه »
01
اعیاد شعبانیه گرامی باد
چکیده: اعیاد شعبانیه بر عموم مردم بویژه کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان مبارکباد
01
پایگاه مشترک سنجش فشارخون و قندخون مرکز بهداشت ایوان و هلال احمر جهت نمازگزاران جمعه
چکیده: بمناسبت هفته سلامت ، پایگاه مشترک شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر ایوان با حضور در مسجد ابوالفضل العباس به سنجش رایگان فشارخون وقندخون نمازگزاران جمعه پرداختند. در این پایگاه بیش از 70 نفر خدمات رایگان ارائه شد.
01
جلسه هماهنگی هفته سلامت
چکیده: در تاریخ 26/1/97 جلسه هماهنگی هفته سلامت با حضور کارشناسان واحدهای مختلف ستادی در محل دفتر معاونت محترم بهداشتی شبکه برگزار شد. در ابتدای این جلسه پورحسیم معاون بهداشتی شبکه در خصوص اهمیت هفته سلامت (1لغایت7اردیبهشت97) و روزشمار این هفته گفت شعار هفته سلامت با عنوان سلامتی برای همه در نظر گرفته شده است . وی اضافه کرد در طول این هفته بایستی اقداما... ادامه »
01
مرحله اول طرح لکه گیری و پاکسازی قطره فلج اطفال مناطق عشایری ایوان
چکیده: از تاریخ 18 لغایت 22 فروردین 97 ، مرحله اول طرح لکه گیری و پاکسازی قطره فلج اطفال مناطق عشایری ایوان با مشارکت هشت تیم فنی از کارشناسان و بهورزان شبکه بهداشت و درمان ایوان اجرا شد. در اجرای این طرح بیش از 105 خانوار مورد بازدید قرار گرفته و به بیش از 20 نفر از کودکان زیر 5سال قطره خوراکی فلج اطفال با هدف ریشه کنی این بیماری تلقیح شد.
08
بازدید نوروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از واحدهای مختلف بهداشتی درمانی ایوان
چکیده: رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام  روز دوشنبه مورخ 6فروردین 94 با حضور در شهرستان ایوان از بخش های مختلف بیمارستان امام رضا(ع) و نیز ساختمان های در دست احداث مرکز بهداشتی درمانی شماره یک و نیز ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان بازدید کرد. دکتر همتی در حاشیه این بازدید ، با حضور در جمع کارشناسان مرکز بهداشت ایوان ضمن تبریک سال نو  در جریان خدم... ادامه »
01
پیام نوروزی مدیریت شبکه بهداشت و درمان ایوان
چکیده: (بسم الله الرحمن الرحیم) «یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبرالیل والنهار، یا محول الحول والاحوال، حول حالنا الی احسن الحال» بهار این ودیعه الهی می آید با کوله باری از سرسبزی و طراوت و ایرانی مسلمان این رویش و شکوفایی را با نام نوروز گرامی می دارد.  نخستین روز بهار، آغازی برای اعتدال، طراوات، نشاط و شادابی و نوروز، عید شکوفایی، پ... ادامه »
28
اجرای طرح ضربتی سلامت نوروزی مرکز بهداشت ایوان
چکیده: طرح ضربتی سلامت نوروزی مرکز بهداشت ایوان با مشارکت 6 تیم بازرسی متشکل از 25 نفر از کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت ایوان و همکاری اداره صنعت،معدن و تجارت در روز شنبه مورخ 26اسفند96 در سطح شهرستان ایوان به اجرا در آمد. مهندس مظفری کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت ایوان در این رابطه به خبرنگار ما گفت در این بازرس... ادامه »
16
ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر گرامی باد
چکیده:  ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر گرامی باد (18 اسفند 96)
15
برگزاری آزمون جامع سالیانه بهورزان و مراقبین سلامت
چکیده: آزمون جامع سالیانه بهورزان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان ایوان در روز سه شنبه مورخ 96/12/15 با شرکت بیش از چهل نفر از گروههای ذکر شده برگزار شد . دانش نژاد مدیر مرکز آموزش بهورزی ایوان در این رابطه به خبرنگار ما گفت با استفاده از این آزمون نقاط ضعف و قوت کارکنان مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد و به تبع آن مداخلات لازم در سال 97 در جهت نیازس... ادامه »
05
ورزش صبحگاهی کارکنان مرکز بهداشت ایوان بمناسبت هفته سلامت مردان / 5اسفند96
چکیده: ورزش صبحگاهی کارکنان مرکز بهداشت ایوان بمناسبت هفته سلامت مردان / 5اسفند96
25
اعزام تیمهای پزشکی-بهداشتی به مناطق روستایی و عشایری بمناسبت دهه مبارک فجر
چکیده: ببمناسبت دهه مبارک فجر ، تیمهای پزشکی بهداشتی توسط کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ایوان به مناطق روستایی و عشایری این شهرستان عزیمت نمودند. یاسمی مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان ایوان در این رابطه به خبرنگار ما گفت در این طرح 110نفر از روستای ونیت و عشایر تنگ کوشک،روان و عشایر حاشیه جاده خدمات ویزیت و داروی رایگان دریافت کردند . وی اضاف... ادامه »
24
هفته ملی سلامت مردان 1 لغایت 7 اسفند 96 با شعار "ورزش ؛ کلید طلایی سلامت مردان"
چکیده: روز شمار هفته ملی سلامت مردان  سه شنبه اول اسفند؛ نقش فعالیت بدنی در سلامت همه گروههای سنی و جمعیتی از کودکان و جوانان تا میانسالان و سالمندان، معلولین و بیماران چهارشنبه دوم اسفند؛ نقش ورزش در کنترل عوامل خطر بیماری قلبی عروقی با تاکید بر چاقی شکمی به عنوان زنگ خطر سلامت مردان پنجشنبه سوم اسفند؛ سلامت مردان، سلامت خانواده جمعه چهارم اس... ادامه »
23
حضور مدیران و کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن سال 96
چکیده: حضور مدیران و کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن سال 96
23
22 بهمن ؛ سالروز پیروزی انقلاب بر همگان مبارک باد
چکیده: 22 بهمن ؛ سالروز پیروزی انقلاب بر همگان مبارک باد 
04
پویش ملی مبارزه باسرطان( ا لغایت7بهمن 96) /دریافت مطالب آموزشی از کانال eyvan_salamat@
چکیده: پویش ملی مبارزه با سرطان ( ا لغایت 7 بهمن 96) دریافت مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرامی eyvan_salamat@
04
ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گرامی باد
چکیده: ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گرامی باد
02
جلسه هماهنگی درون-برون بخشی قانون حمایت خانواده در بحث غربالگری ازدواج
چکیده: در تاریخ 96/11/1 جلسه درون-برون بخشی با موضوع قانون حمایت خانواده در غربالگری بیماریهای واگیر-غیرواگیر زوجین با حضور عاقدان شهرستان ایوان  ونیز پرسنل درگیر در برنامه مشاوره ازدواج شامل پزشک،کارشناسان ستادی،مشاورین ،آزمایشگاه و ... در محل دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان ایوان برگزار شد . در ابتدای جلسه پورحسین معاونت بهداشتی شبکه ضمن خوش آمدگوی... ادامه »
30
کارگاه تغذیه درمانی دیابت - سل جهت داوطلبان سلامت
چکیده:  كارگاههاي تغديه درماني در ديابت و سل در روز سه شنبه مورخ 19/10/96 جهت داوطلبان سلامت شهرستان ايوان در محل سالن آموزش بهورزي برگزار شد . در ابتدا پورحسين معاونت بهداشتي شبكه ضمن خوش آمدگويي به شركت كنندگان ، در خصوص اهميت موضوعات كارگاه مطالبي ايراد داشت سپس رضائي كارشناس جلب مشاركتهاي مردمي اين شبكه مباحث مورد نظر را براي شركت كنندگان تشريح ك... ادامه »
26
تبریک انتصاب سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایلام
چکیده: جناب آقای دکتر همتی سرپرست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایلام انتصاب ارزنده جنابعالی را به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی ایلام تبریک عرض می نمائیم . امید است در عرصه خدمتگزاری به ملت شریف استان ایلام همواره موفق باشید . مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان
24
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت کاهش خطر بلایا
چکیده: کارگاه آموزشی با عنوان مدیریت کاهش خطر بلایا در نظام سلامت با حضور ریاست مرکز بهداشت شهرستان ، کارشناسان ستادی و رابطین بلایای مراکز خدمات جامع سلامت تابعه در محل سالن جلسات مرکز آموزش بهورزی شهرستان ایوان برگزار گردید . در آیین افتتاح این کارگاه ، پورحسین ریاست مرکز بهداشت شهرستان ایوان ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان اظهار داشت لازم است نظام سلا... ادامه »
16
اجرای مرحله اول طرح وارنیش فلوراید جهت کلیه دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی
چکیده: مرحله اول طرح وارنیش فلوراید جهت کلیه دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستان ایوان اجرا شد . به گزلرش خبرنگار ما این طرح که با مشارکت 4 نفر از کارشناسان بهداشت عمومی و یک نفر بهداشتکار دهان و دندان در طول ماههای آبان و آذر 96 اجرا شد به بیش از 5000 نفر از گروههای هدف مقاطع تحصیلی یاد شده خدمات مورد نظر ارائه شد . وارنیش فلوراید یا ف... ادامه »
29
روز جهانی داوطلبان سلامت گرامی داشته شد
چکیده: با حضورفرماندار شهرستان ایوان،مدیریت شبکه بهداشت و درمان ایوان ،کارشناس جلب مشارکتهای مردمی مرکز بهداشت استان و کارشناسان ستادی شبکه ، روز جهانی داوطلبان سلامت در محل سالن آموزش بهورزی گرامی داشته شد . به گزارش خبرنگار ما در ابتدای این مراسم دکتر رستمی مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به شرکت کنندگان ، اظهار داشت روز... ادامه »
21
کارگاه عفونت اچ آی وی و بیماری ایدز جهت کارکنان اداری بهداشتی ستاد شبکه برگزار شد
چکیده: کارگاه عفونت اچ آی وی و بیماری ایدز جهت کارکنان اداری بهداشتی ستاد شبکه برگزار شد در این کارگاه پورحسین معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان، در خصوص اهمیت عفونت اچ آی وی و بیماری ایدز مطالبی ایراد داشت سپس یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان با اشاره به اپیدمیولوژی بیماری ایدز در جهان و ایران ... ادامه »
18
راه اندازی کانال تلگرامی آموزش و اطلاع رسانی عمومی شبکه بهداشت ودرمان ایوان
چکیده: کانال تلگرامی شبکه بهداشت  و درمان ایوان با اهداف آموزش و اطلاع رسانی در حوزه های مراقبتهای بهداشتی اولیه و ... راه اندازی و  عامه مردم می توانند از محتویات مفید این کانال که با مشارکت و نظارت پزشکان و کارشناسان برجسته این شبکه طرح و عرضه می شود استفاه نمایند. جهت پیوستن به کانال بر روی آیکن تلگرامی سمت جپ سایت کلیک کنید.
15
زنگ هشدار ایدز در هنرستان فنی دکتر حسابی ایوان به صدا در آمد.
چکیده: به گزارش خبرنگار ما زنگ هشدار ایدز در روز یکشنبه مورخ 96/9/12 با حضور مقامات سیاسی شهرستان، مدیران اداره آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان و دیگر کارشناسان در محل هنرستان فنی دکتر حسابی نواخته شد. پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، دکتر رستمی مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خوش آمدگویی به حضار و نیز تقدیر از مدیریت محترم هنرستا... ادامه »
13
ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) فرخنده باد
چکیده: ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) فرخنده باد
13
برگزاری کارگاه آموزشی ایدز جهت نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و مربیان بهزیستی
چکیده: در راستای برنامه های هفته اطلاع رسانی اچ آی وی کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری ایدز  به همت واحد بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان جهت نمایندگان سازمانهای مردم نهاد و مربیان بهزیستی در محل سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد .  در این کارگاه اهمیت بیماری ایدز  و وضعیت مراقبت آن در کشور ، آخرین آمار منتشره از طریق مرکز مدیریت بیمارها و ..... ادامه »
13
برگزاری کارگاه خودمراقبتی ایدز جهت پرسنل فرمانداری ایوان
چکیده: در راستای برنامه های هفته اطلاع رسانی اچ آی وی و جلب مشارکت اداارات و  نهادها و نیز تشریک مساعی برای اجرای چهارمین برنامه استراتژیک ایدز در کشور کارگاه آموزشی خودمراقبتی با موضوع بیماری ایدز جهت پرسنل فرمانداری توسط واحد بیماریهای واگیر در محل سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد . در این کارگاه اهمیت بیماری ایدز  و وضعیت مراقبت آن در کشور ، آخ... ادامه »
13
استقبال عمومی از واحد سیار مشاوره و نمونه گیری اچ آی وی
چکیده: واحد سیار مشاوره و نمونه گیری اچ آی وی مرکز بهداشت ایوان با استقبال عمومی مواجه شد . به گزارش خبرنگار ما این برنامه در راستای هفته اطلاع رسانی ایدز و در قالب "مبنی بوس ایدز"  به همشهریان محترم ارائه خدمت نمود . گفتنی است در این پایگاه که تایم فعالیت آن از ساعت 9 الی 13 روز دوشنبه مورخ 96/9/13 بود بیش از دویست نفر مورد مشاوره  و آموزش فر... ادامه »
13
در همایش روز جهانی معلولان توسط کارشناسان بیماریهای واگیر و غیرواگیر صورت گرفت : طرح مباحث ایدز و ....
چکیده: همزمان با گرامیداشت روز جهانی معلولان در مرکز توانبخشی افق شهرستان ایوان ، کارشناسان بیماریهای واگیر و غیرواگیر این شبکه به طرح مباحث اختصاصی پرداختند . به گزارش خبر نگار ما د راین گردهمایی مباحث مربوط به ایدز ،پدیکولوزیس و گال مطرح و به سؤالات مطروحه شرکت کنندگان پاسخ داده شد . در پایان گردهمایی فشارخون و قند خون معلولین و والدین آنها مورد سنجش ق... ادامه »
12
برگزاری کمیته اجرائی مبارزه با کشتار غیرمجاز دام
چکیده: کمیته اجرائی مبارزه با کشتار غیرمجاز دام در زوز یکشنبه مورخ 96/9/12 با حضور اعضاء در محل دفتر مدیریت محترم شبکه برگزار شد . در ابتدای این جلسه دکتر رستمی مدیر شبکه در خصوص اهمیت کشتار غیرمجاز دام مطالبی ایراد داشت سپس مهندس مظفری کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت ایوان با اشاره به خطرات کشتار غیرمجاز دام گفت در صورتیکه کشتار دام بصورت متمرکز د... ادامه »
12
طرح زیباسازی اتاق واکسیناسیون واحدهای عرضه خدمات بهداشتی شهرستان ایوان اجرا شد
چکیده: اتاق واکسیناسیون کلیه واحدهای عرضه خدمات بهداشتی سطح شهرستان ایوان با اعتباری بالغ بر 15 میلیون ریال زیبا سازی شدند . دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در این رابطه به خبرنگار ما گفت این اقدام در راستای سیاست کشوری ایمن سازی بمنظور تعدیل و کاهش سطح اضطراب و نگرانی گروههای مختلف هدف و مخصوصا" کودکان عملیاتی گردیده است . وی اضافه کر... ادامه »
05
گزارش تصویری از فعالیتهای شبکه بهداشت و درمان ایوان در اربعین 96
چکیده:
29
چکیده: در روز یکشنبه 19/06/1396 جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی ایوان در خصوص چگونگی اجرای برنامه ملی کنترل ایدز برگزار شد.به گزارش باشگاه خبر نگاران جوان در این جلسه که با حضور فرماندار, بخشداران, مدیریت شبکه بهداشت و ادامه »
08
چکیده: کمیته هماهنگی اجرای برنامه ملی پیشگیری از انتقال HIV از مادر به نوزاد (PREVENTION OF MOTHER TO CHILD TRANSMISION) در مرکز بهداشت شهرستان ایوان برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ما ادامه »
07
چکیده: کارگاه یک روزه بیماریهای منتقله از آب و غذا در روز شنبه مورخ 31/4/96 در مرکز آموزش بهورزی ایوان برای کلیه کاردانان و کارشناسان مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط،آموزش سلامت، و بهورزان برگزار گردید. در این کارگاه با توجه به اهمیت موضوع و شیوع این بیماریها در فصل گرما، بر لزوم مراقبت صحیح و موثر در امر آموزش به عموم مردم،گزارش دهی سریع موارد مشکوک،گزار... ادامه »
07
چکیده: کارگاه مراقبت بیماریهای قابل پیشگیری با واکسنVPD Vaccine Preventable Diseases)) با محوریت بیماری مننژیت و فلج شل حاد با حضور معاونت بهداشتی شبکه و کارشناسان و کاردانان مبارزه با بیماریها و بهورزان در مرکز بهداشت ایوان برگزار گردید.به گزارش خبرنگار وب دا، در این جلسه معاونت بهداشتی شبکه ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به حاضرین بر اهمیت این بیماریه... ادامه »
21
چکیده: در راستای ارائه خدمات نوین سلامت در خصوص بسته کودک سالم و نگاه و اعتماد ویژه معاونت محترم بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان شهرستان،این شهرستان به عنوان پایلوت برنامه کودک سالم و مانا انتخاب شد .بر همین اساس اجرای کارگاه در شهرستان در مورخه روز شنبه مورخه 10/4/96 لغایت 13/4/96 با حضور مدرسین محترم حوزه معاونت بهداشتی جهت پزشکان –کاردانان و کارشناس... ادامه »
08
چکیده: به گزارش خبرنگار ما : در راستای اجرای برنامه چهارم استراتژیک ایدز و آموزش های گسترده به عموم مردم بخصوص جوانان، توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر ، دو مورد کلاس آموزشی در خصوص پیشگیری از بیماری ایدز برای دانش آموزان دبیرستانی و جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان ایوان برگزار شد.به گفته یاسمی: کارشناس مسئول بیماریها، در این کارگاه آموزشی... ادامه »
08
چکیده: مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان از اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم  به مناسبت هفته سلامت خبر داد. به گزارش خبرنگار ما؛ یاسمی اظهارداشت: به مناسبت هفته سلامت تیم های پزشکی جامعه بسیج پزشکی به مناطق محروم شهرستان اعزام شدند. وی افزود: این تیم ها در طول هفته سلامت که از یکم تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد به روستای باسکله و برزوان خوران و مناط... ادامه »
16
چکیده: در این مراسم معاون محترم امور پرورشی شهرستان و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و همچنین جمعی از معلمین و کارشناسان شبکه بهداشت حضور داشتند.در ابتدا جناب آقای نوری در مورد برنامه تحول سلامت سخنانی ایراد داشتند در ادامه مهندس پور حسین معاونت محترم شبکه بهداشت و درمان ایوان ضمن خیرمقدم به حاضریان بیان کرد: باتوجه به شعار سازمان جهانی بهداشت، ب... ادامه »
13
برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی  در ایوان
چکیده: جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی با همکاری آموزش و پرورش در مدارس زینب کبری و مدرسه پسرانه حافظ با حضور مدیریت محترم آموزش و پرورش و معاون محترم شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان بهداشت مدارس و آموزش سلامت ومعلمان سفیران سلامت دانش آموزی و دانش آموزان برگزار گردید در این جشنواره سخنرانی با موضوع خود مراقبتی توسط مهندس پورحسین معاونت محترم شبک... ادامه »
12
برپایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی ،مغزی و سرطان
چکیده: با توجه به گذار بیماریها از واگیر به غیر واگیر و حرکت از درمان قطعی بیماریها به مراقبت مادام العمر، دانش مردم در مراقبت از سلامت خود و اعضای خانواده برای سالم زیستن ،مدیریت بیماریهای مزمن روز به روز در حال افزایش است.لذا در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در گرامیداشت هفته سلامت با بر پایی نمایشگاه خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و سرطان ... ادامه »
18
 برگزاری کلاس آموزشی به مناسبت هفته سرطان(1-7)بهمن ماه
چکیده: سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان محسوب می شود. رشد سریع و نگران کننده سرطان نیاز به توجه جدی هر جامعه ای دارد. بنا براین کاملا روشن است که برای غلبه بر این بیماری خزنده و مرگبار نیاز به مشارکت تمامی آحاد جامعه و یک عزم ملی می باشد. همه ما نیاز به مراقبت جدی تر از بدن خودمان داریم. این امر بدون دانش افزایی ما در مورد سرطان ممکن نمی باشد ادامه »
19
اجرای مرحله اول طرح وارنیش فلوراید در شهرستان ایوان در سال تحصیلی 96-95
چکیده: در راستای اجرای برنامه های تحول سلامت وباهدف کاهش پوسیدگی دندان در بین کودکان و نوجوانان مدیریت و معاونت محترم  شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از روند اجرای این طرح در سطح مدارس  بازدید به عمل آوردند . هدف از این طرح که باهمت شبکه بهداشت و درمان شهرستان  در حال اجرا میباشد کاهش پوسیدگی دندان در کودکان و نوجوانان است به گفته دکتر ر... ادامه »
10
برگزاری  مراسم  گرامی داشت روز بهورز درایوان غرب
چکیده: درمراسمی با حضور مهندس بسطامی فرماندار ایوان،مهندس کریمی معاون اجرایی. مرکز بهداشت استان ایلام،مهندس پورمنتي مسئول ستادگسترش شبکه‌های استان،مهندس صیدی کارشناس مسوول آموزش بهورزی استان ایلام،دکتررستمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ایوان،کارشناسان ستادی شبکه بهداشت ودرمان ایوان وبهورزان خانه بهداشت از خدمات این سفیر سلامت تقدیر بعمل آمد درابتدای مراسم... ادامه »
29
توزیع سه هزار جلد کتاب "خودمراقبتی در ناخوشی های جزئی "جهت سفیران خانوار
چکیده: در راستای برنامه  ملی خود مراقبتی، 3000 جلد کتاب "خود مراقبتی در ناخوشی های جزئی" توسط واحد آموزش سلامت خریداری شد در پی این اقدام دکتر رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ، ضمن قدر دانی از فعالیت های صورت گرفته خود مراقبتی  را گام اول سلامت دانستند و ذکر نمودند که سلامت همین است که از خود مراقبت کنیم ودر ادامه یاد آور شدند که آموزش همگانی س... ادامه »
02
برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در ایوان
چکیده:  کارگاه آموزشی آموزشی پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق آب و غذا در تاریخ 1/4/1395 در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد.  این کارگاه باحضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بیماریها، بهداشت محیط ،کارشناسان آزمایشگاه بیماستان امام رضا  ( ع) و مراکز بهداشتی درمانی  برگزار گردید.  در این کارگاه اهداف برنامه توسط یاس... ادامه »
02
آموزش زنان روستایی و عشایری شهرستان ایوان در مورد تب مالت
چکیده: آموزش 500 نفر از زنان روستایی و عشایری  ادامه »
17
بازدید گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت از شهرستان ایوان
چکیده:  در روز یکشنبه مورخ 16/03/95 ، کارشناسان گروه مدیریت کاهش خطر بلایای مرکز بهداشت استان کرمانشاه به عنوان نماینده وزارت بهداشت به اتفاق کارشناس استانی برنامه از شهرستان ایوان  و مرکز بهداشتی درمانی زرنه و خانه بهداشت چهل زرعی به منظور اجرای برنامه های مدیریت کاهش خطر بلایا و نیز روند اجرایی این برنامه ها  بازدید کردند . در این بازدید ... ادامه »
17
اقدامات انجام گرفته به مناسبت هفته ملی جمعیت
چکیده:   ادامه »
05
برگزاری جلسه شورای سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:  در روز چهارشنبه 29/2/95 جلسه شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان ایوان در محل فرمانداری برگزار شد . در این جلسه مهندس مهدیان معاون فرماندار ایوان ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام زمان (عج) ، در رابطه با اهمیت بهداشت و امنیت مواد غذایی مطالبی بیان کرد و اظهار داشت ، با توجه به فرارسیدن فصل گرما ، لازم است دستگاههای ذیربط به صورت مستمر بر کار ... ادامه »
03
برگزاری کارگاه دو روزه ایمن سازی شهرستان ایوان
چکیده:   ادامه »
29
اهم عملکرد واحد گسترش در زمینه استقرار، تجهیز، تعمیر و ارائه خدمات به گروههای هدف در سال 94 و 95
چکیده: 1-      استقرار، تجهیز و تامین نیروی انسانی پایگاه سلامت فرهنگیان در راستای اجرای برنامه حاشیه شهر و شهرهای 20 تا 50 هزار نفر 2-     2- تعمیر و تجهیز مرکز سلامت جامعه شهید منتظری و پایگاه سلامت از محل اعتبارات 30315 به مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال در نیمه دوم سال 94 (با همکاری واحد خدمات ). 3-  &... ادامه »
25
اجرای مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید جهت دانش آموزان مقاطع ابتدایی شهرستان ایوان
چکیده:  در راستای اجرای طرح تحول سلامت ، مرحله دوم برنامه وارنیش فلوراید تراپی جهت کلیه دانش آموزان پایه های اول تا ششم مدارس مقطع ابتدایی شهری و روستایی شهرستان ایوان در اردیبهشت ماه سال جاری انجام گرفت در این مرحله تعداد 3700 دانش آموز از 71 مدرسه شهری و روستایی مورد بررسی قرار گرفتند و اقدامات لازم در این خصوص انجام گرفت .
25
کمیته مراقبت بیماریهای آب و غذا
چکیده: ادامه »
18
اهم فعالیت های شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در هفته سلامت 1395
چکیده: با توجه به فرا رسیدن هفت سلامت (1 تا 7 اردیبهشت) شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ایوان با تشکیل جلسه ای در تاریخ 24/1/ 1395 ضمن گرامیداشت هفته سلامت  اهم فعالیت های لازم الاجرا  را به شرح ذیل مصوب نمود که با آغاز هفته سلامت با همکاری تمام پرسنل این شبکه اقدامات مصوب شده به مرحله اجرا رسید . 1- چاپ و نصب بنر به مناسبت هفته سلامت با شعار غلبه ... ادامه »
13
بازدید کارشناس مسئول زنجیره سرد  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از زنجیره سرما و برنامه سوئیچ شهرستان ایوان
چکیده:  روز شنبه مورخ 11/2/95 ، مهندس غریب نواز کارشناس مسئول زنجیره سرد مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اتفاق کارشناسان استانی برنامه از زنجیره سرد مرکزی ایوان و نیز روند اجرایی برنامه سوئیچ خانه های بهداشت پلنگرد و ترن بازدید کردند . در این بازدید مستندات مربوط به برنامه سوئیچ واحدهای موصوف که به صورت تصادفی انتخاب... ادامه »
13
 آغاز اجرای طرح سوئیچ واكسن خوراكی سه ظرفیتی فلج اطفال به واكسن دو ظرفیتی در ایوان
چکیده:  برنامه روز ملی سوئیچ واکسن خوراکی سه ظرفیتی فلج اطفال به واکسن دوظرفیتی در شهرستان ایوان همزمان با سراسر کشور آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت، این برنامه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت ، و کارشناسان واحد بیماریهای واگیر مرکز بهداشت شهرستان در مرکز سلامت جامعه شهید منتظری ایوان آغاز شد. یاسمی کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مر... ادامه »
13
اجرای طرح واکسیناسیون آرایشگران زن و مرد شهرستان ایوان علیه هپاتیت B
چکیده:  همزمان با هفته سلامت و در راستای برنامه های گسترش ایمن سازی( EPI )تمام آرایشگران شهرستان ایوان اعم از زن و مرد طبق برنامه سه نوبتی تحت پوشش واکسیناسیون هپاتیت B قرار گرفتند. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان هدف از این برنامه را افزایش سطح آنتی بادی این گروه از جامعه چون در معرض خطر ابتلای بیشتری نسبت به بیماری هپ... ادامه »
08
کارگاه آموزشی با موضوع نقش غذا و دارو در بیماری دیابت در شهرستان ایوان برگزار شد .
چکیده:   در پنجمین روز از هفته سلامت ، یک کلاس آموزشی در رابطه با نقش غذا ودارو در بیماری دیابت در خانه بهداشت آموزشی چالانچی با حضور بیش از 50 نفر مردم این روستا تشکیل گردید  در ابتدای این کلاس حاتمی مسئول امور دارویی شبکه بهداشت ایوان در رابطه با برنامه های هفته سلامت که هرساله از طرف سازمان بهداشت جهانی با یک شعار اعلام می گردد در خصوص شعار ... ادامه »
04
برپایی ایستگاه سلامت در شهرستان ایوان
چکیده:   به مناسبت هفته سلامت،  ایستگاه سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید. به گزارش خبرنگار وبدا، ایستگاه سلامت در هفته سلامت به همت بسیج جامعه پزشکی و  با همکاری واحد آموزش سلامت و بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ایوان برپا گردید.  در این ایستگاه که در مسجد ابوالفضل (... ادامه »
04
اجرای مرحله اول طرح لکه گیری(ماپینگ آپ) تزریق واکسن فلج اطفال در شهرستان ایوان
چکیده:     مرحله اول طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر 5 سال مناطق عشایری و سیار شهرستان ایوان انجام گرفت. به گفته یاسمی، کارشناس مسئول بیماریهای واگیر مرکز بهداشت ایوان، این طرح در قالب 12 تیم و با جمعیتی بالغ بر 212 خانوار  و تعداد 39  کودک زیر 5 سال واکسینه شدند. وی اضافه نمود: عملیات ایمن سازی لکه گیری واکسیناسیون ف... ادامه »
04
برگزاری همایش سفیران سلامت دانش آموز در شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 31/1/1395 لغایت 1/2/1395 همایش دانش آموزان سفیر سلامت ( پسر و دختر) در محل کانون فرهنگی شهید رجایی ایوان با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش شهرستان ایوان توسط واحد آموزش و ارتقاء سلامت برگزار گردید که در این همایش مدیران ادارات مذکور به بیان سخنانی در خصوص اهمیت و اهداف خود مراقبتی و نقش سفیران سلامت در ح... ادامه »
25
جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دو شنبه مورخ 24/1/95 جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت واحد بیماری های غیر واگیر برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره  به اهمیت پیشگیری و مراقبت از بیماری های غیر واگیر بخصوص بیماری دیابت که سال جاری با شعار غلبه بر این بیماری نا م گذاری شده است ، نکاتی را بیان کرد... ادامه »
21
  گزارش نهایی نتایج دستاوردهای طرح بسیج سلامت نوروزی واحد بهداشت محیط شهرستان ایوان در سال 1395
چکیده:     هر ساله با توجه به نزدیکی بهار و ایام تعطیلات نوروزی فعالیت مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی ؛ اقامتی و تفریحی و بازارهای نوروزی و اماکن گردشگری ، تاریخی و نظایر آن افزایش می یابد . لذا به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی و کنترل و پیشگیری طغیان بیماریهای آب و غذا ، افزایش و تشدید کنترل و نظارتهای ب... ادامه »
21
کارگاه آموزشی طرح سوئیچ
چکیده: کارگاه آموزشی طرح ملی سوئیچ واکسن پولیو (فلج اطفال) خوراکی در سالن آموزش بهورزی مرکز بهداشت ایوان برگزار شد. در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نام‌گذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی طرح مذکور، کارگاه آموزشی باهدف اطلاع رسانی و هماهنگی در اجرای به موقع این طرح ملی با حضور معاونت بهداشتی ، کارشناسان بی... ادامه »
26
اجرای طرح خود مراقبتی (سفیران سلامت) در شهرستان ایوان
چکیده:   در راستای طرح تحول نظام سلامت و اجرای برنامه خود مراقبتی ( ویژه دانش آموزان و معلمان ) تعداد 13 کلاس آموزشی برای 235 نفر از معلمان و دانش آموزان سفیر سلامت در 12 مدرسه دوره دوم متوسطه سطح شهرستان به مدت 4 روز از تاریخ 16/12/1394 تا 19/12/1394 برگزار گردید که به گفته نجفی مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان ایوان هدف از برگزاری این کلاس ها... ادامه »
22
برگزاری کمیته شهرستانی طرح ملی سوئیچ واکسن فلج اطفال
چکیده: در راستای اجرای طرح ملی "سوئیچ واکسن پولیو خوراکی 3 ظرفیتی به 2 ظرفیتی" و نامگذاری 4 اردیبهشت 1395 به عنوان روز ملی سوئیچ،کمیته شهرستانی به منظور هماهنگی در اجرای به موقع طرح با حضور ریاست محترم شبکه، معاون بهداشتی، ریاست بیمارستان امام رضا(ع)، مسئول حراست و جمعی از کارشناسان ذیربط روز چهار شنبه مورخه 19/12/94 در محل ستاد شبکه برگزار گردید.  ... ادامه »
01
اولین کارگاه ارزشیابی رسانه در شبکه بهداشت ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز دوشنبه مورخ 26/11/1394 کارگاه ارزشیابی رسانه به همت واحد آموزش سلامت ستاد شبکه  جهت کلیه پرسنل بهداشتی برگزار گردید.  به گفته به آفرین کارشناس آموزش سلامت،هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی پرسنل بهداشتی بارسانه های آموزشی نوشتاری از قبیل : پمفلت ، پوستر ، بروشور و ... می باشد . وی بیان کرد که رسانه های آموزشی ،ابزا... ادامه »
28
کارگاه باز آموزی پیشگیری از بیماری فشار خون و آشنایی با فاکتور های آزمایشگاهی (CBC )
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری فشار خون به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و پرسنل بهداشتی مراکز بهداشت شهرستان  در تاریخ 26/11/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته منصوری ذلانی کارشناس مسئول بیماری های غیر واگیر، بیماری  فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکث... ادامه »
26
بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی استان از شبکه بهداشت و درمان ایوان
چکیده:   دکتر دل پیشه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به همراه  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه  از شبکه بهداشت و درمان ایوان بازدید و در جلسه مرتبط با گزارش عملکرد حوزه بهداشت و درمان شهرستان شرکت کردند . در ابتدای این جلسه دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان ایوان عملکرد حوزه مدیریت شبکه بهداشت و درمان  را ارائه  و افز... ادامه »
25
حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان در مراسم راهپیمایی 22 بهمن
چکیده:   همزمان با راهپیمایی یوم الله 22 بهمن مدیریت و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان با حضور باشکوه خود همراه مردم غیور شهرستان ایوان در این مراسم شرکت نمودند. به گزارش خبرنگار ما: آحاد مردم ایوان ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند امام راحل عظیم‌الشأن (ره) و رهبر معظم انقلاب، هم‌صدا با امت بزرگ اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن ماه ، شعا... ادامه »
24
اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم ایوان
چکیده:   به مناسبت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از سوی بسیج جامعه پزشکی تعداد سه تیم پزشکی، دارویی و بهداشتی به مناطق محروم و عشایر شهرستان ایوان اعزام شدند. به گزارش خبرنگار ما، این تیم ها خدمات ویزیت پزشکی ، بهداشتی و دارویی رایگان در اختیار مردم قرار دادند.به گفته یاسمی، مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی ایوان تعداد 136 نفر از مردم توسط ... ادامه »
24
کسب عنوان قهرمانی تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان
چکیده:   تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی ایوان در مسابقات فوتسال جام فجر عنوان قهرمانی کسب کرد.به گزارش خبرنگار ما، این مسابقات که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در بین ادارات شهرستان برگزار شد. تیم فوتسال بسیج جامعه پزشکی توانست در فینال با غلبه بر تیم اداره راه و شهرسازی به این عنوان دست یابد.
18
اجرای طرح وارنیش فلوراید در مدارس ابتدایی شهرستان ایوان در بهمن سال جاری
چکیده:   همگام با طرح ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان سراسر کشور به منظور پیشگیری اصولی از پوسیدگی های دندانی،" وارنیش فلوراید تراپی " دانش آموزان در بهمن ماه سال جاری در شهرستان ایوان برای کلیه مقاطع ابتدایی  شهری و روستایی  توسط بهداشتکاران دهان ودندان و با کمک کارشناسان بهداشتی و بهورزان خانه های بهداشت در71مدرسه ابتدایی شهرستان ا... ادامه »
14
جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر در ایوان برگزار شد.
چکیده:   در روز شنبه مورخ 10/11/94 جلسه هماهنگی برنامه های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در دفتر مدیر شبکه برگزار گردید.در این جلسه که با همت بسیج جامعه پزشکی و روابط عمومی شبکه برگزار گردید ابتدا مدیر شبکه با اشاره به طلیعه بهار انقلاب و نقش بی بدیل امام خمینی (ره) در بیداری مردم و خودباوری در عرصه های مختلف پرداخت و گفت هم اکنون با گذشت بیش از سه ده... ادامه »
14
کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   کمیته برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت در تاریخ 30/10/1394 روز چهار شنبه در ستاد شبکه بهداشت ایوان باحضور معاون بهداشتی ،مسئولین واحد های بهداشتی ستاد شبکه ، کارشناس آموزش سلامت و مسئولین مراکز بهداشتی درمانی برگزار گردید دراین جلسه ابتدا معاون بهداشتی ضمن تشکر ازحضور اعضاء ، مطالبی درزمینه اهمیت برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت و انتخ... ادامه »
12
اولین کارگاه تخصصی عفونتهاي آميزشي (STI)  در ایوان برگزار شد.
چکیده:     عفونتهاي آميزشي (STI)  از انواع بيماريهاي واگير هستند كه بطور عمده از طريق تماس جنسي با فرد آلوده انتقال می یابد. اين عفونتها در بيشتر كشورها شايع بوده و نقص در تشخيص و درمان آن در مراحل اوليه ممكن است عوارض و مشكلات شديدي از جمله نازايي ، حاملگي خارج از رحم ، عفونت رحم و لوله هاي رحمي ، سرطان هاي دستگاه تناسلي زنان ناهنجا... ادامه »
28
کارگاه آموزشی با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی
چکیده:   از تاریخ 29آذر لغایت 14 دیماه  سال جاری یک دوره کلاس آموزشی جهت بانوان شاغل در ادارات شهرستان ایوان با موضوع بیماری های غیر واگیر ( با شعار بسیج اطلاع رسانی قند ،نمک و چربی ) توسط واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان و همکاری امور بانوان فرمانداری برگزار گردید. شایان ذکر است بیماریهای غیرواگیر مهمترین علت مرگ و میر در کشو... ادامه »
28
 باز آموزی پیشگیری از سرطان و کارگاه تدوین و طراحی پیام های بهداشتی
چکیده:   کارگاه  با آموزی  با موضوعات پیشگیری از سرطان ها  و نیز طراحی و تدوین پیام به همت واحدهای  پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی غیر واگیر و آموزش سلامت  شبکه بهداشت ایوان برای کلیه کارشناسان ستاد شبکه ، کاردانان بهداشتی و بهورزان شهرستان در روز چهار شنبه مورخ  23/10/1394 برگزار گردید . به گفته منصوری کارشناس مسئ... ادامه »
20
کارگاه باز آموزی بیماری های ایدز و هپاتیت
چکیده:   کارگاه  باآموزی پیشگیری از بیماری های ایدز و هپاتیت به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای کلیه بهورزان و مسئولین مبارزه با بیماری های مراکز شهرستان در تاریخ 12/9/1394 روز شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کارگاه ،باز آموزی پرسنل بهداشتی با علایم ،راه ها... ادامه »
16
راه اندازی مرکز درمان پیشگیری هاری در شهر زرنه
چکیده:   به گزارش خبرنگار ما ،در مورخ 1/10/1394 مرکز درمان پیشگیری هاری  شهر زرنه با حضور دکتر رستمی مدیر شبکه ،معاون بهداشتی و گروه مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان ایوان افتتاح شد. این مرکز جهت خدمت رسانی به موقع و شبانه روزی به افرادی که دچار حیوان گزیدگی می شوند راه اندازی شد . دکتر رستمی افزود این پروِژه  با اعتباری... ادامه »
07
برگزاری سمینار ازدواج مناسب جوانان در ایوان
چکیده:   در روز یکشنبه مورخ 6/10/94 سمینار ازدواج مناسب جوانان در سالن اداره ارشاد اسلامی ایوان با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایوان ، دکتر رستمی مدیر شبکه بهداشت و مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت استان و کارشناسان بهداشت برای دانشجویان و دیگر گروههای هدف جامعه برگزار گردید.  دکتر رستمی هدف از برگزاری این سمینار را، در ر... ادامه »
07
جلسه شورای سلامت شهرستان ایوان برگزار شد.
چکیده:   در این جلسه که در ساعت 13 روز سه شنبه 17/9/94 در محل فرمانداری و به منظور برنامه ریزی و ارائه راهکارهای لازم ، در راستای پیشگیری ازبیماری آنفلو آنزا در سطح شهرستان تشکیل گردید ،ابتدا مهدیان معاون فرماندار رئوس برنامه ها و ضرورت تشکیل جلسه را بیان کرد . پس از آن اعضاء حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در رابطه با مقابله با این بیماری پرداخ... ادامه »
01
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در اداره فنی حرفه ای ایوان
چکیده:     کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان اداره فنی حرفه ای شهرستان ایوان در تاریخ 25/9/1394 روز چهار شنبه برگزار گردید به گفته          به آفرین ٰکارشناس بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنا... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در فرماندهی انتظامی ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان ایوان در تاریخ 23/9/1394 روز دو شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنو... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در سپاه ناحیه ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت ایوان برای تمام کارکنان سپاه ناحیه شهرستان ایوان در تاریخ 24/9/1394 روز سه شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای پرسنل کادر و وظیفه با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا عنوان کرد... ادامه »
30
کارگاه آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در ایوان
چکیده:   کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوانزا به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها ی واگیر شبکه بهداشت  ایوان برای تمام مدیران مدارس شهرستان ایوان در تاریخ 22/9/1394 روز یک شنبه برگزار گردید به گفته یاسمی ٰکارشناس مسئول بیماری های واگیر ،هدف از برگزاری این کلاس ،آشنای مدیران مدارس با علایم و راه های پیشگیری از آنفلوانزا در دانش آم... ادامه »
15
بازدید مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان از موکب های سطح شهرستان ایوان
چکیده:   در تاریخ 12/9/94 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایوان به همراه کارشناس مسئول بهداشت محیط از هیئت ها و موکب های سطح شهرستان ایوان بازدید نمودند و بمنظور ارائه خدمات مطلوب به زوار اربعین حسینی (ع) و رعایت اصول و موازین بهداشت فردی و محیطی و همچنین رعایت بهداشت مواد غذایی در هنگام پخت و پز وبسته بندی و توزیع به اعضای موکب ها توصیه های لازم ا... ادامه »
14
چکیده: کارگاه یک روزه مراقبت سندرمیک بیماری ها در روز یک شنبه مورخ 1/9/1394 به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها با حضور کلیه پرسنل  مبارزه با بیماری ها ، بهورزان و بهداشت خانواده در راستای اجرای نظام  مراقبت سندرومیک در ایام اربعین و پیشگیری از بیماری ها  برگزار گردید به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماری های وگیر ایوان ،ب... ادامه »
03
چکیده:   به گزارش خبر نگار ما ، در مورخ 21/7/1394 مرکز کلاس های آمادگی برای زایمان در حوزه بهداشت با حضور معون محترم بهداشتی و جمعی از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان ایوان افتتاح شد . به گفته خانم تنبا، کارشناس سلامت مادران و مسئول برگزاری این کلاس ها ،این مرکز به منظور ترویج زایمان طبیعی و ارتقای آگاهی و توانمند سازی مادران باردار جهت انتخاب زایمان... ادامه »
03
چکیده:   به مناسبت هفته پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی در تاریخ 16/7/94 همایش پیاده روی یک روزه با حضور کلیه پرسنل شبکه بهداشت ایوان در دامنه کوه مانشت برگزار گردید . هدف از این همایش تاکید بر اهمیت ورزش و فعالیت بدنی بر سلامت قلب و پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی می باشد .
20
مراسم روز بهورز
چکیده:   در تاریخ 25/6/1394 به مناسبت روز بهورز مراسم تجلیل ازبهورزان شهرستان ایوان درسالن کنفرانس مرکزآموزش بهورزی با حضور مهدیان معاون محترم فرماندار، دکتررستمی مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان، مهندس صیدی کارشناس مسئول بهورزی استان ، کارشناسان و بهورزان شهرستان برگزار گردید. در این مراسم مهدیان معاون فرماندار درخصوص اهمیت جایگاه بهورزان و نقش آنه... ادامه »
18
برگزاری جلسه ضیافت ماه مبارک رمضان
چکیده: با توجه به فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان در تاریخ 93/4/4 در محل فرمانداری شهرستان ایوان با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی جلسه ای پیرامون ماه مبارک رمضان تشکیل و در این جلسه  توصیه های بهداشتی  لازم در خصوص  فعالیت های خاص از قبیل تهیه و فروش زولبیا ؛ بامیه ؛ انواع شرینی سنتی غ آش و حلیم و همچنین مجالس افطاری و مراسم احیاء شب های قدر... ادامه »
18
چکیده:  بمنظور ساماندهی و بررسی وضعیت سایت زباله شهرستان ایوان در تاریخ7 93/4/1 فرماندار و اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی از سایت زباله بازدید به عمل آوردند،و در خصوص روش صحیح دفن بهداشتی زباله و ایجاد ترانشه متناسب با حجم زباله بمنظور کاهش آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی به مسئولین شهرداری تاکید گردید .مظفری کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه... ادامه »
07
چکیده:    در تاریخ 93/4/4 ناظر  کشوری طرح تکمیلی ریشه کنی فلج اطفال، آقای مهندس آقایی به همراه کارشناس ناظر مرکز بهداشت استان از شهرستان ایوان بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان اجرای برنامه قرار گرفتند. علاوه بر بازدید ستاد اجرایی طرح در واحد       بیماریهای شهرس... ادامه »
07
اجرای نوبت دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در بخش زرنه
چکیده:  مرحله دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال بخش زرنه از 2 لغایت 4 تیرماه آغاز گردید. در این طرح که با حضور 16 تیم عملیاتی و 32 منطقه شهری، روستایی و عشایری انجام گرفت. تعداد 638 کودک زیر 5 سال منطقه با خوراندن دو قطره خوراکی علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند. به گفته یاسمی کارشناس مسئول بیماریها، این طرح با پوشش 100 درصدی با موفقیت به پایان ر... ادامه »
01
برگزاری آزمون فصلنامه تابستان 93
چکیده:  در تاریخ 27/3/93 با حضور 28 نفر از بهورزان شاغل در خانه های بهداشت مرکز بهداشت شهرستان ایوان آزمون فصلنامه ویژه تابستان 93 در سالن کنفرانس مرکز آموزش بهورزی برگزار گردید.   فایل خبر
01
برگزاری انتخابات نماینده بهورزان
چکیده:   درتاریخ 93/3/27انتخابات به منظور تعیین اعضای بهورز شورای بهورزی شهرستان بارای عمومی 28 نفر بهورز تحت نظارت مدیر ومربیان بهورزی باهدف ارتقاءکیفیت خدمات درواحدهای ارائه خدمات روستایی ،درک بهتر نیازهای اساسی بهورزان،به حداقل رساندن مشکلات بهورزان درچارچوب قانون وهم چنین مشارکت بهورزان در بهبود فرای... ادامه »
21
برگزاری کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا در ایوان
چکیده:  در روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ 18 و 93/3/19 کارگاه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا با محوریت بیماری التور برای رده های مختلف بهداشتی در مرکز آموزش بهورزی ایوان با همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها برگزار گردید. در این کارگاه نظام مراقبت کشوری این بیماریها و بخصوص بیماری وبا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گفته یاسمی کارشناس مسئول واحد ب... ادامه »
06
اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روزجمعه مورخه 93/2/5 به مناسبت هفته سلامت
چکیده:  به مناسبت هفته سلامت  اندازه گیری فشار خون نمازگزاران در روز جمعه مورخه 93/2/5 با حضورپزشک وتعدادی از پرسنل بهداشتی شبکه بهداشت از نماز گزاران انجام شد در این خصوص علاوه بر اندازه گیری فشار خون جزوات آموزشی و بروشور نیز در بین مردم توزیع گردید   فایل خبر
06
برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته سلامت  در شهرستان
چکیده:  در راستای اجرای برنامه های هفته سلامت در تاریخ 93/2/4 برنامه راهپیمای با حضور مسئولین  ادارات و کارمندان شبکه و استقبال مردم برگزار گردید که مسیر راهپیمایی از شبکه بهداشت  به مقصد امام زاده سید عبدا.. راس ساعت 8 صبح شروع شد در پایان راهپیمایی د ر محل امام زاده سید عبدا.. . پس از تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید آقای خسروی بخشدار مرکزی&#... ادامه »
22
برگزاری جلسه به مناسبت هفته روان سالمندان
چکیده:  در تاریخ 1392/7/21 به مناسبت هفته سلامت روان سالمندان جلسه ای با حضور معاونت بهداشتی و کارشناسان مرتبط ادارات و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید.
22
کلاس آموزشی مهارت های فرزند پروری
چکیده: در تاریخ 92/07/21به مناسبت هفته  جهانی کودک(15-21)با رویکرد زنده باد کودکی-زنده باد زندگی آموزش های لازم در رابطه با مهارت های فرزند پروری جهت اولیاء دانش آموزان شهید پیر حیاتی برگزار گردید. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
15
برگزاری همایش پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان ایوان به مناسبت هفته جهانی سلامت قلب
چکیده: بمناسبت هفته جهانی قلب و عروق همایش پیاده روی کارکنان شبکه  بهداشت  و درمان ایوان در تاریخ 92/07/10به مسافت 10 کیلومتر به مقصد خانه بهداشت گاسوار برگزار گردید. در این مراسم بر لزوم توجه به رژیم غذایی سالم-تحرک و نشاط و شادابی کارکنان در محیط کار به عنوان رمز زندگی سالم تاکید گردید. Normal 0 false false ... ادامه »
13
دیدار با خانواده شهدا
چکیده: به مناسبت هفته دفاع مقدس بسیج جامعه پزشکی  و یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس مدیر و عده ای از کارکنان شبکه بهداشت و  درمان ایوان  باچها خانواده از خانواده معظم شهدادر تاریخ 92/03/07 دیدار نمودند. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA ... ادامه »
جستجو